Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék egy kést csinálni...

Szeretnék egy kést csinálni magamnak, de hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Már érdeklődtem honnan tudnék acélt szerezni hozzá, egy 5x50x500-as lapból akarok csinálni egy kést, ami alkalmas favágásra kéregtelenítésre vájásra és fűrészelésre. 3D-ben készítettem képeket ami remélem segítségetekre lesz, hogy hasznos e az elrendezés.


[link]

[link]

[link]

[link]


A kés teljes gerincén nem akartam végig vinni a fűrészt, hogy lehessen ütni esetleg másik fával hogy széthasadjon a kugli. Eléggé sokoldalúra szeretném csinálni.


10cm hosszú egykezes markolat maga a penge kb 40cm lenne (ezért az 50-es acél hossz). Miből lenne érdemes a markolatot elkészíteni? Gondoltam csont száraz tüzifára amit utána szépen kezelek hogy ne repedhessen el, vagy esetleg valami műanyag újdonság, nyitott vagyok minden fa típusra.


Hőkezelésben nem vagyok annyira jártas de ha megtudom az eladótól a széntartalmat az alapján talán sikerül gázlánggal felhevíteni eléggé ahoz hogy ne legyen túl puha se túl törékeny, sütőben megtudom oldani a hőkezelést.


Az elézessel vagyok kicsit gondban, a flex túl sokat elvisz fenőkövem meg egyáltalán nincs. Nem szeretnék eltölteni napokat ráspollyal való élezéssel, kis asztali köszörűvel tudnám megoldani, de valamit ki kell találnom a kezelés utána élezésre.


Előre is köszönöm a konstruktív válaszokat és értékelő kritikát és ha esetleg kifelejtettem valamit a pótlást!



2016. aug. 27. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
"sütőben megtudom oldani a hőkezelést" nem tudod.
2016. aug. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem elég pár óra 180-200 fokon? feltudom hevíteni ugyanúgy gázzal ha kell
2016. aug. 27. 23:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Az edzés házilag nem kivitelezhető. Pláne nem úgy ahogy te gondolod. Megközelítőleg fehér izzásig kell felhevíteni a munkadarabot. De minimum cseresznye pirosra ! A gázláng sem jó megoldás, mert az is csak egy adott ponton melegíti fel, és egy késnél fontos hogy a teljes felületén edzett legyen.

Arról nem is beszélve, hogy az edzés, az nem úgy van hogy felhevítjük, lehűtjük oszt jónapot. Anyagtípusonként változik a hómérséklet, a hűtő közeg, stb.

Javaslom, hogy szerezz be a fémiparban használatos ún. gépi fűrészlapot. Azzal nem nagyon tudsz melléfogni. Nem egyszerű megmunkálni, de hát ez van.

A nyelet csinálhatod keményfából, vagy ahogy én is csináltam, babelit lapból. 3 db. 7mm-es réz szegeccsel nagyon esztétikus tud lenni. :)

Milyen programmal készítetted a 3D-t ?

2016. aug. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

babelit=bakelit

(még reggel van) :)

2016. aug. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3DSMax a hivatásom félig meddig szóval fel volt telepítve kézre állt és kb 5 perc volt :)
2016. aug. 29. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!