Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üveget hogyan tudom megmunkálni?

Üveget hogyan tudom megmunkálni?

Figyelt kérdés
először is hogyan szedjem ki az ablak keretből ? hogyan vágjam el?és össze lehet dobni belőle egy 30*40*20cm-es akváriumot? (nem régi az üveg)mivel ragasszam össze a lapokat? (esetleg sziloplaszt vagy esetleg ragasztó pisztoly vagy mi?) ja és mielőtt bárki megkérdezni mire kell ekkora akvárium hát növényeknek vízi bambusz vagy mi a neve.
2008. okt. 1. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiszedni úgy kell, kiszeded mellőle a rögzító anyagot. Ez lehet záróléc, vagy szilikon, esetleg gitt (de ezt már nem nagyon használnak). Fogod az üvegvágót, és méretre vágod acélvonalzó mellett. (előtte gyakorolj valami maradékon) Lehet kapni spéci szilikont akváriumhoz, azzal össze lehet ragasztani, és kész. A széleket finomszemcsés vizes kővel lehet lecsiszolni.
2008. okt. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Üvegvágóból ajánlom a gyémántosat. Nehéz beszerezni, de az acélkerekesnél szebben vág.
2008. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Hagyományos faablakban 2-es forma üveg van, akváriumhoz meg legalább 4-es való, hogy bírja a strapát.
2008. okt. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Én meg azt ajánlom hogy az ablakból kiszedett üveggel ne foglalkozz. az akvárium minimális falvastagsága 4mm az ablaküveg általában 3mm. ettől függetlenül az üvegnél még számitani kell fáradásra is ami akkor is előfordulhat ha nincs feszülésnek, hajlitásnak kitéve, a falhoz támasztott üveg képes 3-4 hónap alatt jelentős mértékben megöregedni.


a gyémánt vágó csak profiknak való. de mi sem használjuk már. leggyakrabban önolajozós vágókat használunk. de aki nem ebből él annak bátran ajánlom a Sclibersnitt üvegvágókat.

ill. azt hogy inkább keress fel egy rendes üvegest.

2009. febr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
egyszerűbb lett volna ha elolvasod a kérdés alatti kommentet nem halaknak kell és nem is hatalmas méretben egyébként már a kérdés feltevése után másnap megcsináltam sima praktikeres üvegvágóval jó lett tökéletesen megfelelt 4 hónapja megvan. szépen mutat meg minden:D
2009. febr. 18. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!