Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ki akartam cserélni egy...

Ki akartam cserélni egy konnektort de eltört az alumínium vezeték. Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam rézzel de nem jött össze. Nincs annyi kábel hogy bele tudjam tenni a konnektorba.
2016. szept. 8. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
újra keell fűzni
2016. szept. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Ezt hogy érted? tépjem ki a falból és kössek be egy újat? Pont a fázis törött el.
2016. szept. 8. 17:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon bizonytalan vagy hívj villanyszerelőt, annyit meg ér hogy később ne legyen nagyobb baj, vagy mondanám hogy áramtalaníts, blankold meg a vezetéket ami a falból jön és tegyél rá wagot, abba aztán beledughatsz egy másik hosszabb vezetéket. Vagy megkeresed a kötődobozát és újrahúzod, kivéve ha mm fal...
2016. szept. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Annyi csak maradt,hogy egy "csokit" rátudsz dugni .

Így már lehet toldani.

2016. szept. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát én már próbáltam rézzel de nem jött össze (majdnem leégett a lakás, mivel annyira sercegett amikor áram alá helyeztem) szóval ezt a konnektor cserét megszívtam. Most leszigeteltem és kész. Még egy kérdés. Egy konnektorból maximum hány wattot lehet felvenni illetve a falban lévő alumínium vezeték képes leadni 2000 wattot úgy hogy ne égjen le a lakás?
2016. szept. 8. 20:26
 6/7 anonim ***** válasza:

A panel házgyári alumínium vezetékek terhelhetősége:

[link]

Az Átmérőt nézve egyszerűbb.


Sajnos előfordul 1-2 panelban a 0.75 is, itt a 6A-t nem kéne átlépni azaz 230x6= 1380W a maximum össz terhelhetőség.


Az eredeti kérdésre vagy megpróbálod elektromos csokival toldani,vagy újra behúzás, vagy kivésés-újravakolás marad. Ezek a lehetőségek.

2016. szept. 9. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy a táblázatban a mm2 VAGY átmérő nem összekeverendő!
2016. szept. 9. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!