Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Evőeszköz készlet. Ezüst vagy...

Evőeszköz készlet. Ezüst vagy sem?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



2016. szept. 16. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A külső felület bevonata jó eséllyel ezüst lehet, kinézetre az oxidálódás alapján, illetve a beleütött "arg" betűjelzésből is erre lehet következtetni. Az, hogy az anyaga tömör ezüst, szerintem felejtős, azt nem ilyen dobozban tárolják.
2016. szept. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Viszont ez a búcsús doboz, és a képen látható el nem munkált sorják még a bevonatot illetően is elbizonytalanítanak.
2016. szept. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsit körülnéztem, már találtam is neked egy ugyanilyet a vaterán. :-)


[link]

2016. szept. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mennyi lehet ennek szerinted a valós értéke? Mivel amit linkeltél gondolom meg meg feljebb is... Ezüstözött dologba is ütnek jelzést? Azt hittem csak azokba , amik tömörek...
2016. szept. 16. 23:27
 5/7 anonim ***** válasza:
A nemesfém bevonatot is szokták jelezni a tárgyakon. Az értékét elég nehéz meghatározni, és mivel pillanatok alatt találtam ugyanilyet, azt sem lehet róla elmondani, hogy ritkaság, vagy egyedi lenne. A néhány ezred milliméter bevonat miatt a nemesfém tartalom sem jelentős, szerintem nincs túl nagy értéke.
2016. szept. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, a vaterás készlet licitje 14ezernél tart, pedig ha jól látom, 200 forintról indult, és még majdnem 2 hét hátra van a végéig. Szerintem ilyen oldalakon te is el tudnád adni jó áron, ezek szerint sokakat érdekel.
2016. szept. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem ezüst, közönséges modern gyári tömegáru. Lehet rajta pár mikron vastagságú ezüst galván bevonat, értéke csupán a használati értékre korlátozódik. Az ezüst tárgyakra a fém finomságát jelző fémjelet és a gyártó/készítő emblémáját is beütik. Az evőeszközöket sem tiszta színezüstből készítik, hanem többnyire 800 ezrelékes tisztaságúból. A belinkelt Vaterás hivatkozás meg nem jó értékbecslési alap, mivel 1 Ft-ról indult és sokan szoktak az ilyenre licitálni meggondolatlanul is az emberi versengésnél fellépő adrenalin mámor miatt. Az éppen nyertes licitáló is az élményhajszolók közé tartozik, ha valaki megnézi az általa korábban licitált holmikat, ráadásul az általa elnyert 25 tételből 5-öt nem is vett át. Az étkészlet valós értéke 10-15 ezer Ft közöttre tehető, amiben jelentős szerepe van a hordtáskának.
2016. szept. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!