Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy 12 V-s akkus fúró-csav...

Van egy 12 V-s akkus fúró-csavarozom /típusa:TECNI PRO CD16/ . Az aksija már nem tölthető. A szervize már nem létezik. Kérdés: hol kereshetek hozzá akkumulátort?

Figyelt kérdés
2016. szept. 21. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
valószínűleg sehol sem. A Ni-Cd akkuk egyébként sem olyan strapabíró tartósak, és sok hibájuk van. valamint az akkuk plusszba általában elég drágák. Jobban megérné egy új fúró csavarozó Li-ion akksival.
2016. szept. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vagy felújíttatod az akkut és 2-3 évet megint kibír
2016. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még nem láttam olyant aki ilyeneket felújítana. de tény, hogy szétszedhető és az akkuk kicserélhetők, aztán újra kell ragasztani a műanyagot.
2016. szept. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2016. szept. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már tele van az ország akkumulátor bolttal, felújítják.
2016. szept. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Barkácsvilág válasza:

Ha egy picit bártabb vagy, magad is megcsinálhatod.

Ezekben általában ilyen cellák vannak, amiket meg tudsz rendelni e-bay-ről is: [link]


Arra figyelni kell, hogy a standard méret ezeknél 33mm körül van, de ha nagyobb mAh értékűt veszel, akkor annak a méretét ellenőrizni kell, hogy belefér-e a akku tokjába.


Nemrég csináltam így meg 2 Bosch akkut, amibe 1 mm-rel nagyobb belefért, ezért 1600mAh-at csináltam az előző helyett.


Eddig 3 féle csavarhúzóval találkoztam (DeWalt, Bosch, CMI), de mindegyiknek csavarral szétszedhető akkuja volt. (Az lehetséges, hogy az egyik csavar fölé egy műanyag záró kupakot tesznek, amit egy vékony fúróheggyel egyszerűen ki lehetett szedni.


Szóval ami kell:

- szészedés után megnézni, hogy pontosan milyen akkuk vannak benne

- méretet ellenőrizni, hogy mi fér bele

- kell hozzá egy forrasztópáka (cinnel és egyéb szükséges eszközökkel), nem árt ha van egy multimétered az ellenőrzéshez, fogó.

- na meg egy kis bátorság :)


Ha megjöttek az új akkuk, csak pontosan le kell másolni az aktuális akkut és a helyére tenni az réginek az újakat.


Azt persze nézd meg, hogy megéri-e ezzel szívni, mert mintha más 6eFt körül lehetne venni új low-end akkus csavarhúzót.


Ha kérdésed van írj nyugodtan privátban.

2016. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!