Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Otthon lehet hitelesíteni egy...

Otthon lehet hitelesíteni egy tolómérőt?

Figyelt kérdés
Találtam a régi dolgok között, és csal +0,35 mm-ert
2016. szept. 29. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, azt csak az Országos mérésügyi hivatal tud, neki vannak a megfelelő jogosítványai.

De feltételezem, nem ez kell neked. Sajnos a szerkezet kompakt, nem sokat tudsz tenni, nem tudod eltolni a nóniusz skálát. Ha pontosan akarsz mérni (1 mm alatt), akkor le kell vonnod a hibát.

2016. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló is írja, ezt nem hitelesíteni hanem javítani kellene. Otthoni körülmények között nem kivitelezhető. Szakműhelyben meg tudnák csinálni nagy valószínűséggel, de nem érné meg, egy új Mitutoyo 5-6k, annyiért neki se állnak javítani.


Valószínűleg nem párhuzamosak a mérőpofák, ha fény fele tartod kell lássál egy fényrést, ami egy helyen záródik. Ha így akarod használni, akkor mindig csak ott mérjél ahol nincs fényrés, ez esetben működik a kivonogatós módszer.


Egyébként a 3,5 tized nagyon sok, elégé le lehet strapálva. Szerintem ilyet max. a műhely falára kell dísznek tenni.

2016. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs fényrés, azt néztem meg elsőnek, de arra gondoltam énis, hogy egyszerűen 0,35-el számolok és kész.
2016. szept. 29. 22:16
 4/4 electroman75 ***** válasza:
Vagy veszel egy újat, ez nem pattant meg véletlen?
2016. szept. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!