Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Terhelésnél miért kezd füstöln...

Terhelésnél miért kezd füstölni a láncfűrészem?

Figyelt kérdés
Ha alapjáraton működtetem a láncfűrész nem füstöl de favágásnál elkezd fehér füst távozni a kipufogón mintha túl dús lenne a keverék. Milyen hibája lehet a fűrészemnek?
2016. okt. 1. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
biztos fehér és biztos a kipufogón jön?
2016. okt. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igen fehér és a kipufogón jön nagy mennyiségben.

A kipufogóban sok lehet a szennyeződés?

2016. okt. 1. 21:01
 3/9 anonim ***** válasza:
nem tudok, ennyire nem értek hozzá, csak ha nem a kipufogóból jön, akkor a fa füstölhet fehéren, a surlódástól, a kipufogóból meg kék szokott jönni, ha véletlenül túl sok olajat kever hozzá az ember. fehér nem tudom mitől lehet. lehet, hogy koszos.
2016. okt. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A keverék nem okozhatja de másikat is kutyúltam azzal is füstöl.

Gondoltam a kipufogó kiégetésére vagy a karburátor finombeállítására de nem értek hozzá.

2016. okt. 1. 21:08
 5/9 anonim ***** válasza:
én is csak használni tudom. mindenesetre óvatosan, ha nekiállsz nehogy rosszabb legyen. mondjuk ha így is működik én azt mondanám hagyd így.
2016. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem nyúlok hozzá de várok még válaszokat.

Köszönöm!

2016. okt. 1. 21:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Üzemanyagra tippelnék. Próbáld meg majd másmilyennel is.

Kipufogó dugulástól nincs ilyen.

Keverékbeállítástól sem.

2016. okt. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megszívta magát?


Gyertyát nézted milyen? Kiveszed a gyertyát, gyertya nélkül megrángatod párat, vársz, megint megrángatod, guvás gyertyát megkeféled óvatosan (ha szépen, szárazra ki van égve ne bántsd!), gyertya vissza, újra megpróbálod.


Kipufogó dobban, véletlen nem lötyög már benzin (karbi hiba, ha ereszt a karbi)?

2016. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha megy a gép, és ereje is van, akkor ne foglalkozz vele. A láncfűrésznek ugye kétütemű motorja van, füstöt gyakorlatilag egyetlen forrásból tud csinálni, az égéstérbe kerülő benzin és olaj keverékéből. Ha a benzin mondjuk "vizes" (a megengedettnél nagyobb etanol tartalom például vizesíti a benzint) akkor fehéredik feltűnően a füst, de ha a benzinhez kevert adalék is lehet olyan fajta, amitől fehérebben füstöl a gép. Ha a kipufogó tömődik el, akkor erejét veszíti, és gyenge lesz a fűrész. Ha lesz időd, akkor pedig vidd be valamilyen szakboltba, ahol javítanak is, és kérd meg őket, hogy ellenőrizzék le a karburátor beállítását. Egy ötszázasért belövik a benzin levegő keverék arányt.
2016. okt. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!