Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Parapetes konvektor átalakítha...

Parapetes konvektor átalakítható kéményessé?

Figyelt kérdés
2016. okt. 9. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán...

Ha belegondolok,egyszerűen a kimenő csövet rákötni a kéményre,és kész...

Van azonban néhány DE!!!

-Az égéshez a lakás levegőjét fogja használni.

-Mivel nem erre tervezték a mérnökök,kérdés,hogy hogyan viselkedne,mikor a kémény huzatot csinál benne,nem kellő hatásfokkal dolgozna.

-Mivel a parapet tartotta,nem tudom,vannak-e lábai,amin megállna.

-A zárt égésterűből nyílt égésterűt csinálni....-hát nem tudom,nem egy életbiztosítás!

-Szabálytalan.

2016. okt. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
és a kéményes konvektornak a kéménycső csatlakozása teljesen más kialakítás, mert ott nyitott a konvektor, talán épp a túlzott kéményhatás miatt(vagy más miatt). De nem lehet átalakítani.
2016. okt. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem lévő helyes válaszokhoz,csak még annyit,hogy a szőnyeg égőt is elfújja a megnövekedett huzat majd.Nem erre lett tervezve!
2016. okt. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Technikailag megoldható (évekig fűtöttem vele), de nem véletlenül tilos.

Előnye a sokkal jobb hatásfok, de a korszerű jól záró nyílászárók mellett életveszélyes. A szoba levegőjébe visszajutnak az égéstermékek.

2016. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogyan oldottad meg? Be a kéménybe és csá, max hagytál alul a csőnél egy nyílást hogy tényleg a kéményhuzat ne vigyen ki mindent?
2016. okt. 10. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

FÉG konvektor hozzá való átalakító készlettel, ami tartalmazott "huzatcsökkentőt", de az összes ajtó és ablak húzott rendesen. Ha a szél úgy fújt bizony jött a gáz vissza rendesen.

Kérlek eszedbe ne jusson. A gyári megoldás is nagyon meredek volt, a házi barkács szerintem csak gyengébb lehet.

Egy használt készülék pár ezer forint . Annyiból nem oldod meg az átalakítást

[link]

Manapság már csak a zárt égésterű megoldást engedélyezik. Ha a lebuksz a gányolással, bizony anyagilag sokba fog kerülni. Ha valami nem klappol, akkor jó esetben kórház

2016. okt. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salk Balázs ***** válasza:
100%
Tilos átalakítani.
2016. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!