Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 250 vagy 280 w-os köszörű és...

250 vagy 280 w-os köszörű és szallagcsiszoló erősnek számít? (LIDL)

Figyelt kérdés
2016. okt. 12. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Barkács célra alkalmas.
2016. okt. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Harmatgyenge! A szalagnak nem tudsz rendesen nekinyomni semmit. Dekorációs,hobbi munkákhoz jó.
2016. okt. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
oké,én is így gondoltam,de volt dekopír is,azt elhoztam mert 800w os volt :D és csak 7000ft
2016. okt. 12. 21:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Arra figyeljél hogy ezek nagyon szeretnek melegedni, könnyű leégetni őket. Csak igen finoman tolni neki és lehetőleg szakaszosan üzemeltetni.

A kis kettősköszörűkből az 5-600w-osak is éppen csak hozzák a minimumot, a szalagcsiszoló meg itt még pluszba visszafogja, szóval figyelni kell rá.

2016. okt. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hány w ost keressek ami már jó?ha kell külön is megveszem,vagy jobb ha egyben van?
2016. okt. 13. 20:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Először szerintem azt kell eldönteni mi a célod a gépekkel és mennyit szánsz rá. Két külön gép, egy szalagcsiszoló és egy köszörű, egy komolyabb műhelybe szinte alapfelszereltség, otthonra csak hogy legyen, viszont túlzás.

Véleményem szerint egy kettős-köszörűnek egy alapszintű hobbiműhelybe nincs is nagyon létjogosultsága. Amihez igazán nélkülözhetetlen az a nagy csigafúrók, esztergakések, vésőkések, gyalukések élezése, legyen az gyorsacél vagy keményfém. Minden másra jobb a szalagcsiszoló. Konyhakést, bicskát, vadászkést élezni, hegesztési varratot köszörülni, éleket sorjázni, acélt nagyolni nem kettős-köszörűn kell.

Sokan megvesznek mindenféle köszörűket konyhakés élezésre. Teljesen értelmetlen dolog, hacsak nem 100-as szöget daraboltál előtte a késsel. Feleslegesen nagy anyagleválasztás, az élminőség pedig egy nulla lesz. A késeket fenni kell nem köszörülni, ha mégis nagyon durva hibák vannak az élbe, azokat is egyszerűbb szalagcsiszolóval kivenni.

Szóval, szerintem otthoni barkácsolásra egy szalagcsiszoló sokoldalúbb mint egy köszörű.


A teljesítményről:


Ha csak köszörűről vagy szalagcsiszolóról van szó, akkor elég egy 4-500w, ha kombinált akkor inkább 5-600. Ez szerintem kb. a minimum egy használható géphez.


Szalagcsiszolónak egy ötlet:

[link]


Nyilván nem egy LIDL árszínvonal, de ezt lehet már arra használni amire tervezték

2016. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor elég a csiszoló?és ez a promac jó?az árát látom hogy nem lidl minőség :D
2016. okt. 13. 21:40
 8/8 anonim ***** válasza:

A Promac jó minőség és szerintem elég a szalagcsiszoló. Mint írtam a köszörűnek nemigen látom értelmét. A szalagon tudsz fát, műanyagot is csiszolni, a köszörűn ez sem megy, mert eltömíti a követ. Szóval otthonra praktikusabb, sokoldalúbb a szalag.

Ezen kívül a köszörűhöz be kéne még szerezni egy szabályzót is, ami ha gyémántos, nem olcsó.

2016. okt. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!