Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van valami megoldás a függőleg...

Van valami megoldás a függőleges fúrásra?

Figyelt kérdés

Üdv.


Nem tudnátok valami megoldást mondani nekem, amivel 99%-osan tudnék függőlegesen fúrni mondjuk vastagabb faanyagokba, fémbe, ilyesmibe? Sajnos egyenlőre nincs pénzem egy oszlopos fúrógépre. Vásároltam egy fúrógép állványt, de vissza is vittem, mert ferdén fúrt.


Köszönöm előre!



2016. okt. 21. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb. leírtad. Oszlopos fúró, vagy állvány. Egyszerűen elfogadható minőséget kell venni
2016. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ajjajj, nincs valami házi praktika?

Köszönöm a válaszod.

2016. okt. 21. 14:20
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg egy jobb minőségű fúróállványt tudnál linkelni? Mert nem nagyon sikerült találnom.
2016. okt. 21. 14:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha olcsó megoldást szeretnél javaslom hogy vegyék egy fém talpasderékszöget és a fúrógépre csinálj egy olyan csúszkát ami párhuzamos a fúrószárral, a fúrásnál a derékszöget odafogatod egy pillanatszorítóval az anyaghoz és a függőleges síkja mentén nyomd az anyagba, ennél nincs olcsóbb.
2016. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az olcsó fúróállványok ott véreznek el általában hogy gyenge a vezetőoszlop. Amikor anyaghoz ér a fúró, nyilván kell neki egy bizonyos előtolóerő és ez az erő feszítőleg hat az oszlopra. Ha pedig ki tud hajolni a vezetőoszlop, akkor terheletlenül hiába jó az állvány geometriája, a gyakorlatban nem fog derékszögű lenni. Ez a jelenség egyébként a kínai asztali fúróknál is jelentkezik bizonyos mértékben.


Tudnék jóféle fúróállványt linkelni, amivel szemben már lehetnek elvárásaid, de kérdés megér-e 40-60k-t egy ilyen fúróállvány? Szerintem nem, csak speciális esetekben van létjogosultsága egy ilyennek. Ennyi pénzért már vannak jó állapotú magyar asztali fúrók.


Az igazság az, hogy erre a problémára nem nagyon vannak "otthoni" megoldások. Persze lehetne ezt, meg azt építeni, csak annak a kivitelezéséhez is kell bizonyos szerszámozottság.


Talán még legegyszerűbb megoldásként egy fúróperselyt tudnék ajánlani. Ezt úgy lehetne használni, hogy először megcsúcsozod az anyagot, majd ehhez hozzáállítod a perselyt és utána fúrsz. Kb. úgy képzeld el mint a csapozósablont. Persze ezt is meg kell valakivel csináltatni, akinek van felszerelése hozzá.

2016. okt. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!