Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 51crv4 es rugóacélhoz milyen...

51crv4 es rugóacélhoz milyen minőségű marófej kell?

Figyelt kérdés
Elbír vele egy szimpla hss gyorsacél vagy valami bevonatos vagy neadjIsten keményfém lapkás kell?

#munka #vas #CNC #acél #marás #HSS #marófej #rugóacél #51crv4 #keményfém lapka
2016. dec. 8. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindegyik elviszi, az nem kérdés, de az éltartósság nyilván nem ugyanakkora. Mindenesetre a sima gyorsacéloknál bő hűtést és mérsékelt fordulatot alkalmazzál.


Nem írtad pontosan milyen munkáról van szó, de ha síkmarásról, akkor arra pazarlás HSS ujj és palástmarókat elcseszni acélban, jól jönnek azok még ha tényleg éles szerszám kell, pl. alumíniumhoz. Egy váltólapkás síkmaró nem kerül olyan sokba és az legalább tényleg jól bírja, nem kell éleztetni, meg általában szebb felületet is visz.

2016. dec. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

D10-es horonymaró vagy rádiuszmaró kellene, hornyot marni a felületbe (1.25 mm mélyen) (kb egy munkafolyamat során 5 méternyi hosszan kell marnia, fél méterenként átállási rövid szünetekkel). A probléma hogy nem én fogom marni, a kivitelező pedig elég érdekes egy figura (de olcsón dolgozik profi minőségben) viszont annyit mondott vegyek HSS-t aztán majd meglátjuk bírja-e. Na nekem viszont nem olyan jó hogy ha nem bírja vehetek megint...

(Egyébként sajnos nem vagyok nagy szaki ezen a területen, ezért kérek külsős segítséget, és programozott maróval fogja marni, ha ez számít)

2016. dec. 8. 18:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit értesz rádiuszmaró alatt? Nálunk a negyedkörmarókat szokták ezen a néven illetni, esetleg a gömbvégűeket. A tárcsára gondolsz esetleg? Mert ugye ezek nem alkalmasak arra mint a horonymaró. Amit horonymarónak neveznek, az abban különbözik egy sima ujjmarótól, hogy van átmenő éle is, ezáltal tud süllyedni. Ez reteszhorony marásnál fontos leginkább, esetleg zsebeknél.


Ha ezt tisztáztuk tudok ajánlani valamit.

2016. dec. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Így talán egyszerűbb

[link]


Bal oldalt egy felülnézeti, jobb oldalt egy keresztmetszet.

2016. dec. 8. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Így valóban egyszerűbb :)


2 lehetőség van:


-ha sima 3 tengelyes gépről van szó akkor a gömbvégű maró jöhet csak szóba:


VHM:


[link]


[link]


VHM bevonttal:


[link]


HSS:


[link]


HSS bevonattal:


[link]


-ha ki tud fordulni megfelelően a vertikálfej vagy van vízszintes tengely akkor jó a tárcsamaró is:


[link]


Nem egyszerű munka egyébként, mert az R20-as rádiusz igen nagy. Gondolom ezért is lett CNC-re téve a munka, mert ezt csak programból lehet gazdaságosan megoldani. Ha egy fogásból kivinné, akkor azt mondanám jó a HSS is, esetleg bevonatolva. De mivel ugye itt rengeteget fog dolgozni a szerszám, mire a D10-es maróval kisimítja ezt a D40-es hornyot, ezért én a keményfémet ajánlom.


Szóval én ezt venném az előbb felsoroltakból: [link]


A Franken megbízható gyártó egyébként, tudom ajánlani. Az ára se vészes nettó 19k. Ha megnézzük a HSS se olcsóbb sokkal. Esetleg még a 4 élü Tivoly-n lehet elgondolkodni.


Csak megjegyzésként írom, hogy ez egy gyalus/köszörűs munka lenne optimális esetben. Köszörülni egy jó alakkést, gyalun kinagyolni, aztán szabályozni hozzá egy korongot és köszörűn kisimítani. Ez gyorsabb meg olcsóbb is lenne mint CNC-n "kireszelgetni", de ezt tényleg csak mint megjegyzést írom.


Remélem tudtam segíteni.

2016. dec. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Írok privát üzenetben!
2016. dec. 8. 23:34
 7/7 anonim ***** válasza:
esetleg ha be lehet dönteni a fejet,akkor egy D40-es maróval,és annak lehet élezni a homlok élét (talpát)-most nem tudok belegondolni,lehet minimális profil torzulás.
2016. dec. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!