Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Neten milyen boltból lehet jó...

Neten milyen boltból lehet jó kiváló minőségű Fúrószár készletet venni?

Figyelt kérdés
kemény fém-et is jól bíró nem hamar kopó fúrószár készletet hol lehet venni

2016. dec. 8. 18:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
10 db os megtenné 10mm ig
2016. dec. 8. 18:37
 2/14 A kérdező kommentje:
vagy meily márkát érdemes venni ?
2016. dec. 8. 18:40
 3/14 anonim ***** válasza:

Valójában a kérdésre nem tudok válaszolni, mert nem ismerem a márkákat, sőt a minőség jelzéseket sem.

Azt viszont tudom, hogy 2 hete vásároltam csigafúrókat és menetfúrókat a FÉTIS webáruházból (fetis.hu). Azért esett rájuk a választásom, mert egyvágású menetfúrót a legkedvezőbb áron itt találtam (megjegyzem nem is tudtam, hogy ilyen is létezik). A szállítási díj akkor volt a legkedvezőbb, ha PickPack pontra kértem (jól írtam ?), ami szerencsére van itt a közelemben. Este megrendeltem, másnap reggel befizettem bankfiókban, harmadnapra itt volt a PikPak (jól írtam ?) ponton.

2016. dec. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nekem olyan szár kéne ami állványos fúrón használva NEM nagy fordulaton nem ég el a feje 5mp alat hiába nyomomén rá a drága hűtő zsírt el éget a vége
2016. dec. 8. 19:09
 5/14 anonim ***** válasza:

Itt van 1-2 példa:


[link]


[link]


[link]


Ezek mind profi cuccok. Én a Tivoly-t szoktam preferálni mert az kedvezőbb áru, de minőségben nincs elmaradva.


Szerintem azért mielőtt nagyobb költekezésbe bocsátkozol, a technológiát kellene egy kicsit felülvizsgálni.

Elsősorban az élezést kell megvizsgálni, nem nyom a szerszám, nem túl nagy a keresztél? A revét, rozsdát nem fúrjuk át, hanem letakarítjuk, mert az egy pillanat alatt kiveszi a szerszám élét. Mekkora a vágósebesség? A hűtés rendben van-e? Hűtőzsírról még nem hallottam, de a fúrókat emulzióval szokták hűteni. Ha nincs hűtőrendszer a gépen akkor marad az ecsettel való kenegetés. Valami kenés mindenképp legyen. Milyen időközönként emeled ki a fúrót? Mekkora előtolást alkalmazol? Pontosan milyen anyagról van szó? Lehet egyszerűen túl sokat vársz el a szerszámtól.


Ha mégis valami extrém edzett, kemény anyagot kell fúrni akkor pedig vegyél tömör keményfémet, abból 15k egy 10-es fúró, de azt biztos nem fogod elégetni. De ezt csak normális, stabil fúrógépbe ajánlom, kínaiakba nem.

2016. dec. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Keress kobaltos fúrókat, és a megfelelő áruházban megfelelő laírást is adnak hozzá, milyen anyaghoz jók.Nekem a céges készletem 13ig van, a linken is szerepel ilyen, és csak pár ezressel volt drágább, és kiválóan forgácsolható vele a saválló is. Persze a megfelelő fúróélezés fontos.
2016. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Alkalmazol előfúrást kisebb átmérőjű fúrókkal ?
2016. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
előfúrás van az át is vitte 5mm-esel fúrtam bele 10 szár meg bele füstölt (ez lenne a süllyesztet rész a csavarfejnek) 100mm vastag munka padod akarom lefedni vele 4 fúrat a sarkaiba csavart meg bele süllyeszteni
2016. dec. 8. 20:38
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a 100mm jó lesz 10-nek is. Mert 100mm-t otthon nem fúrtál át 5-ös fúróval, abban biztos vagyok. Egyként az alapján amit írsz, csak meg kéne köszörülni az a 10-es fúrót és nem lenne semmi gond.

Azért viszonyítási alapnak a fordulatszámokhoz:

5-ös fúró kb. 1200-1500 ford/perc

10-es fúró kb. 500-700 ford/perc

2016. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezek a fordulatszámok hogyan jöttek ki?

Korszerű HSS csigafúróknál jellemzően 35m/min. vágósebesség a járatos érték, ezzel a D10-es HSS csigafúró fordulata 1100rpm, míg az D5-é 2200rpm.

( A vágósebesség értéke S275J, S355J, C45 anagminőségekkel egyenértékű anyagoknál járatosak.

Őket javasolnám:

[link]

2016. dec. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!