Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek ez működne? , ,...

Szerintetek ez működne? , , Hógép"

Figyelt kérdés

BESZÁMOLÓ:


Sziasztok! A tél közeledtével , valamint beértével vártam volna egy kis havat a környékre , de ez nem valósult meg. Sajnos itt még nem esett jelentős mértékű hó. Észak-Magyarország területe. Ezért gondolkodtam egy olyan hógépben , amely nem olyan amit kintre ki kell tenni és kompresszor segítségével(természetesen + víz) szórja a "havat" , amely olyan mint a jég.


TERV:


Egy fagyasztóba kiváló vízporlasztót rakok . Amelyet egy elektromos kis szivattyú is tud üzemeltetni. A fagyasztó aljától kb 20-30 cm-re rakok egy rácsot , így a folyékony halmazállapot lemegy, a szilárd pedig szépen lassan elkezdi építeni magát. Mivel a porlasztott szemcsék kisebbek , annak gyorsabban kell megfagynia , mint lent a kb 80L-100L víznek. Lehet , 5 óra használat után az is befagy , de legalább képződhetne egy kis hó , amelyet mondjuk kiszednénk vödörrel és már csak szét kell szórni! (Olyan fagyasztóra gondoltam amely bírja is a sok nedvességet) A szivattyú FORGATJA a vizet ,így egyszer csak abba hagyja. Köszönöm ha valaki segít!



2016. dec. 10. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kiváló, hajrá!
2016. dec. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem a leírást, ez nem nagyon fog hóra hasonlítani, legfeljebb jégkására, mert elázna.


Nem próbáltam még, de lehet, megoldható lenne egy mínusz sok fokos reggelen egy motoros háti permetezővel, a sípályák hóágyúinak mintájára.

2016. dec. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már csináltam hó(ágyút) , a festékszóróba vizet tettem , rákötöttem a kompresszorra és már csinálta is a havat , de nagyon lassan. Min kellet neki egy jó -7 fok :/
2016. dec. 10. 21:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A "hóágyúzás" hatásfokát úgy lehet növelni, hogy hideg vizet használsz.

Kiteszed a vizet egy edényben, és amikor a teteje kezd jegesedni, vagyis 0 fokra hűlt, akkor öntöd bele a szerkezetbe. Így a levegőbe érkezve már egyből tud fagyni, nem kell lehűlnie.

2016. dec. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy gyorsabb lenne :-D Természetesen minél hidegebb a víz , annál gyorsabban fog elindulni a reakció. Köszönöm az ötletet! :)
2016. dec. 11. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!