Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tudnátok organikus, nem...

Tudnátok organikus, nem mérgező ragasztót ajánlani?

Figyelt kérdés
Sziasztok, vizipipát szeretnék készíteni kókuszdióból és fából, szép míves darabot. Ragasztás elengedhetetlen hozzá, valami ami megfog fémet, fát, műanyagot és üveget is akár, nem vagyok ismeretes a ragasztók körében és a technocol rapidon nem ismerek semmi megbízhatót, de azt nem használhatok hisz használat közben beleoldódhat a füstbe meg a gőzbe valami mérgező, sose ragasztanék ezzel olyasmit amit a szánkba veszünk vagy a testünkön hordunk vagy hozzáérhet, értitek. Enyven gondolkoztam még, de nem tudom a bolti mennyire szintetikus, főzni meg macera. Ja és még egy kérdés, a csövet miből kéne csinálnom? Van itthon infúziós csövem műanyag, abból elvileg a vérünkbe se old bele mérgező anyagot a gyógyszeres oldat, szóval remélem a gőz se, de vajon kitapadnak rá a füstből kiszűrendő dolgok? Hiszen ez a dolga a pipacsőnek, meg a víznek is a vizipipában. A boltiban miből van a cső? És a régi ősikben?

2017. jan. 18. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne kísérletezz. Az asztalosenyv nem bírja sem a vizet, sem a hőt. Az egyetlen darabból készült pipák vagy üvegből (ritkábban cserépből), vagy tajtékkőből vannak. A két részből készülteknél a pipa fej, ami nagy hőnek van kitéve, az vagy cserépből, tajtékkőből, porcelánból készült és ehhez csatlakoztatták a füstcsövet, szipókát, ami már nem volt feltétlenül tűzálló, pl. meggyfa ág.
2017. jan. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ragasztó. Az illesztéseket kúposra kell kiképezni, hogy összeszoruljanak, és a súrlódási erő tartsa össze őket használat közben. [Ahogy a rendes pipát és a cserélhető szopókáját is a súrlódási erő tartja egyben.]
2017. jan. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De vizipipáról van szó.. És szeretnék rá kövekből meg fémből berakást csinálni dísznek, azt kéne beragasztani valami nem mérgezővel a fába meg a kókuszdió héjába.
2017. jan. 20. 21:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Cimborám csinált már házi pipát befőttes üvegből és vízvezetékhez használt rézcsőből. A tömítés sziloplaszt volt.


A szívócsövet én a gyári pipámon Obis-műanyag valamilyen akvarisztikai csőre cseréltem. Idővel elszineződött és megmerevedett. Nem ajánlom.


A gyári csövek álltalában bőr/műbör köpenyű csövek acélszálas spirál merevítéssel, esetleg egy extra műanyagfólia belső szigeteléssel. Idővel megtörnek, az acél szétrozsdál és sok lesz a lerakódás, azaz használat előtt csőkefézni kell. Én ilyenkor már inkább vettem új csövet.

2017. jan. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vizipipánál egyedül ott kell a hőt bírnia ahol maga az égés zajlik, minden másra ott a palmotex
2017. jan. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lisztből csuszpájz. Abszolút BIO ragasztó.
2017. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!