Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen ívhegesztőt érdemes...

Milyen ívhegesztőt érdemes vennem barkács célokra ami pl. nem tilt le 5 perc után? Kb.100 amperesre gondoltam. Nagyon keveset lenne használva, de ha a szükség ritkán megköveteli, akkor legyen kéznél egy!

Figyelt kérdés
Hozzá kell tegyem, soha nem hegesztettem még és tanulgatni nekem egyelőre egy olcsó, kicsi is megtenné. Sok ismerőstől hallottam, hogy kizárólag inverterest éri meg most már venni, mert elérhető áron vannak, és nem tiltanak le egyáltalán. Még egyszer kiemelem, hogy full kezdő vagyok! Előre is köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2017. jan. 19. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a márka az ipari gépek belépő szintje. Sokkal strapabíróbbak mint a barkácsgépek, és ami a lényeg, egy csomó olyan automatikus funkció van benne, ami megkönnyíti a hegesztést. Nem tapad vele még a bázikus pálca sem.

[link]

2017. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőnek teljesen megfelel egy használt és olcsó is.

Ha ritkán használod, akkor teljesen felesleges az inverteres.

Ha van benne ventilátor, nem fog letiltani.

2017. jan. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

pl.:

[link]

2017. jan. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 20. 06:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Üdv!


Az előttem szóló írta a GYS fajtákat. Ezek valóban jók és megbízható gépek. Ha csak otthonra kell indulásnak,akkor lehet elég egy iweld,alfaweld kaliber. Ha van rá anyagi keret,akkor persze lehet GYS is,mert tartós és nem a megfizetethetetlen kategória otthonra sem. Ha csak 100A az igény hosszú távon,akkor már egy 140-es minőségibb gép sem fog letiltani. Trafó valóban jó kezdésre, azonban a nagyon olcsó gépek sok esetben alutekercsesek,amik nem éppen a terheltőségről híresek,ettől óva intelek. Ha van idő és kedv,akkor az alábbi márkákra érdemes rákeresni google-ban,aztán árösszehasonlítókon és fórumokon: iWeld, Alfaweld,Trakis-Hetra,Centroweld,BLM,GYS,Telwin,Esab. Ezek a gépek szinte mindegyike 60%-os bekapcsolási idővel bír,vagyis folyamatos munkavégzésre alkalmasnak minősül. 100A 2-2,5 pálcáig tökéletes, 3,2 már igényli a 120-130A. 4,0-es pálca pedig,hát sutszerszabályként írják mindenhol a gépekhez,hogy 160A. Ha jófajta a gép,akkor a 130-140 környékén is viszi már,de esetleges letapadás nem elképzelhetetlen. De hangsúlyozom,itt sok függ a géptől is. Sok sikert hozzá! :)

2017. jan. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!