Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ismerősöm kölcsönadta egy...

Ismerősöm kölcsönadta egy régi láncfűrészét. Úgy látom nincs rajta olajozás, elektromos. Normális ez? Megkenjem kézzel, vagy hagyjam?

Figyelt kérdés
2017. jún. 18. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Olajozni fűrészelés közben kell a láncot.A kenésre akkor folyamatosan szűkség van .
2017. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy lengyel szólás szerint kenés nélkül nincs menés. Még nem láttam olyan elektromos láncfűrészt, amely munka közen ne kente volna a láncot.

A kézzel történő kenés nem megoldás. Esetleg egy kisebb vágáshoz elegendő, de mivel a vágás közben nagy hő keletkezik, a lánc azt megszenvedi.

2017. jún. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem ajánlatos kenés nélkül így üzemeltetni.Nem aleg tutibb,de nincs más lehetőség hirtelen.Kiöntesz egy edénybe olajat(fáradt olaj is jó)és egy nagyobb ecsettel vágásonként kened a láncot.Van ilyen láncfűrészem nekem is.Én egy 127-es Fiat fékfolyadék tartályt szereltem rá Skoda hűtő légtelenítő csappal a nem kellő részeket pedig ledugóztam.Egy helyen,ahová kell az olajozás oda fúrtam egy ötös furatot 6-os menet bele.Abba bele hatos csavar hernyó csavarként,amit teljesen átfúrtam hosszába.A tartály magasabban van a fogantyú mellé rögzítve.Rövid oxigéntömlővel összekötve a tartály és csap.A csap után megint tömlő hozzá hajlítva .Minden csatlakozás bilincsel rögzítve.A tartályt egy derékszögben hajlított lemez tartja felcsavarozva és villanyszerelési kötegelők.A csappal állítható azt olaj mennyisége is.2 óra alatt megvolt ez a gravitációs kenési rendszer.Csak fejen állva nem működik.
2017. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!