Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Erkélyre könyöklőnek 3.3m...

Erkélyre könyöklőnek 3.3m hosszú (egyben) fát szeretnék felrakni. Milyen vastag kell legyen, hogy ne váljon idővel "teknővé"? Pár tiplivel gondoltam lefogatni az alatta lévő betonhoz.

Figyelt kérdés
Fatelepen találtam 4 méter hosszú, 4cm vastag, 30cm széles fenyő deszkát ami méretre pont jó lenne (a hosszat levágnám kicsit), de volt aki szerint ha ezt így pár tiplivel felrakom az heteken belül eldeformálódik és csúnya lesz. Igaz ez? Hogy lehet megelőzni ha igaz?

2017. júl. 5. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
hosszába is tud teknősődni, meg nem a vastagság számít, hanem hogy mivel kezeled.
2017. júl. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fenyő eleve nem örökéletű, kezeld le alaposan, ha eldeformálódik max kicseréled.
2017. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

egyszerű olcsó és gyors megoldásnak tökéletes.

viszont ne várj tőle sokat, sem esztétikailag, sem pedig tartósságra.

fatelepen nem asztalos anyagot árulnak, legtöbbször előtte pár nappal még "csiripelt a rigó a fán" amit a fatelepekre visznek. tiszta víz, főleg ha nem fedett helyen tárolják.

30 centi széles fenyő padló akár 0,5-1 cm-t is zsugorodhat széltében, ahogy szárad.

tekeredik jobbra balra, meg reped hosszában.

2017. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Asztalos minőségű fával tudna szép lenni? (Gondolom ez már a rendesen kiszárított fajta fa)
2017. júl. 7. 06:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Még mindig nem érted hogy az számít hogy mivel van kezelve. Hiába van kiszárítva a lakás nedvességét beszívja pár hét alatt és görbébb lesz.
2017. júl. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szóval két dologra van ez alapján szükség:

1) asztalos minőségű fa, hogy ne legyen sokkal kisebb idővel

2) megfelelő vegyszer amivel le lehet kezelni (gondolom ilyet festékboltban tudnak ajánlani)


Jól értem?

2017. júl. 7. 10:43
 7/8 anonim ***** válasza:

figyelj, kültérre nem szokás sima fenyőt használni úgy, hogy az ki van téve az időjárás viszontagságainak.

nem csak a kiszárítás a lényeg, hanem a fa összetétele.

valamilyen keményfa lenne a legjobb, de a vörös fenyő vagy a borovi fenyő.

a fatelepes sima lucfenyőt felejtsd el.

2017. júl. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Keményfával is vigyázz, mert a keményfaporok erős rákkeltőek. Szerintem jól járnál egy sima mezei pvc könyöklővel, a házak 99%-át műanyag vagy horganyzott acél könyöklővel csinálják.
2017. júl. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!