Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik aszinkron motornak van...

Vpeti89 kérdése:

Melyik aszinkron motornak van nagyobb forgatónyomatéka, esetleg melyik passzolna jobban a körfűrészembe?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy az aszinkron motorok esetéban a fordulatszám fordítottan arányoa a pólusok számával (2p=3000ford., 4p=1500ford., 6p=1000ford., 8p=750ford. teoretikusan).


Igaz-e, hogy minél több a pólusszám, annál nagyobb a motor forgatónyomatéka egyenlő leadott teljesítmény, tápfeszültség, és frekvencia esetében?


Van egy otthon gyártott körfűrészem, elfüstölt a motor. 2,2kW 4p motor volt benne. 2,2kW 2p motort tervezek tenni a helyére fele akkora ékszílytárcsával, hogy a fűrészlap fordulatszáma ne változzon. Így a fűrészlap ereje 2x nagyobb lesz, vagy csak egy kicsit nagyobb, esetleg egyenlő?


Mindezt azért kérdezem, mert 2p motorom van otthon, 4p nincs. Nem szeretnék fölöslegesen pénzt kidobni a javíttatásra, mert a 4p motor, ami kiégett amúgyis már őskövület...



2017. júl. 28. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Van annyi amper,hogy a 220-s 2.2-s elindul egyáltalán?
2017. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Lehet hogy az "őskövület" motorod újratekercselésével jobban járnál. Azokban több anyag volt.
2017. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mégegyszer: mind a 2 motor klasszikus 3 fázisú aszinkron motor. A leadott teljesítmény 2,2 kW mind a 2 motor esetében. 2p = 2 pólus (3000 ford./perc), 4p = 4 pólus (1500 ford./perc), csak rövidítéseket használtam. A 2p motor is már öreg, összesen 5 évvel fiatalabb a 4p motortól, csak idáig még nem volt használva, olyan mint az új.


Hogy a fűrészlap fordulatszáma ne változzon, nem a 4p motoron lévő ékszíjtárcsát tenném a 2p motorra, hanem fele akkorát (szintén van otthon, és passzol is a motor tengelyére).


Hallottam olyan teóriát, hogy a 2p motornak ugyan 2x nagyobb a fordulatszáma, de fele akkora a forgatónyomatéka a 4p motorhoz képest, ha a leadott teljesítményük megegyezik. Én ezt lehetségesnek tartom, de nem találok semmi közelebbi információt erről a teóriáról.


Szóval éppen ezért kérdezem, hogy ez igaz, vagy nem? Konkrétan milyen ereje lesz a fűrészlapnak (változatlan, vagy max. 2x nagyobb)?

2017. júl. 30. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!