Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van a Fi relének maximális...

Van a Fi relének maximális "hatótávolsága"?

Figyelt kérdés
Tehát: A ház 15 m hosszú. Az utcafronthoz közel eső végén van a villanyóra a Fi relével, a másik végétől 70m földkábel, meg 50 m hosszabbító (tehát közel 135m) végén dolgoznék. Ha ott kezet fogok a 230 V-al, akkor megvéd a Fi relé, vagy okosabban teszem, ha még beiktatok egy áramvédő lengődugaljat a munkavégzés helyén is?

2017. szept. 3. 15:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
*sövénynyírót
2017. szept. 4. 16:06
 12/17 anonim ***** válasza:
Ez a két gép sztem kettős szigetelésű, így nincsen védőérintkező a csatlakozóján.
2017. szept. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A FI relet nem erdekli, hogy kettos szigetelesu, vagy foldelt :) Az erdekli hogy a kis toroid a magnesesen semleges maradjon( max 30mA) a 0 es a fazison folyo aramok ooszeget nezve. Hiszen pont egy serult vezetek foldeles nelkul a foldon huzva nagyon szep hiabaaramot general, foleg ha pocsojaba huzzak, vagy nedves fure.
2017. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Csúnya lenne az a 0,2 s leoldási idő. Nem menne át az áramvédő kapcsoló a szabvány teszteken, ha ilyen lassú lenne.

60-80 ms alatt már illik leoldani a hirtelen megjelenő névleges hibaáramnál (és ebben benne van a mechanika 5 ms körüli "repülési ideje" is.

Fi-relé tesztelés közben mellényúlva tapasztaltam, hogy mire az áramütést érzékeltem, az áramkört már megszakította.

2017. szept. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Na, mit tudsz? Mert ami szabványt én nézek, abban a névleges hibaáramnál 0,3s a max idő. 2x-nél 0,15s, 5x-nél 0,04s.
2017. szept. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Bárhogy nézem, azt olvasom, hogy "A SZABVÁNY TESZTEKEN", az egyértelműség kedvéért megismétlem, a "A SZABVÁNY TESZTEKEN", és mivel a magyar igazság három, hát leírom ég egyszer, "A SZABVÁNY TESZTEKEN".

No és én erre a "szabvány teszt" kifejezésre reagáltam.

2017. szept. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egyik a kismegszakitorol beszel a masik meg a FI relerol.


A FI rele hivatalosan 30ms leoldasi idovel dolgozik amikor eleri a 30mA.


A kismegszakito pedig, jellegorbetol fuggoen A B C vagy D jellegorbeju de 0.4s-en belul bell leoldania kozvetlen Fazis-Vedovezeto zarlat kovetkezteben ( L PE). Ezt meghatarozo tenyezok a Fault loop impedance(nem tudom magyarul AS 3000 szabvany szerint elek), a megszakito nevleges kapacitasa, es jellegorbeje. Nagyon szep tablazat van rola ha erdekel megkeresem.

2017. szept. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!