Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkarton szekrénye van...

Gipszkarton szekrénye van valakinek? Arra gondoltunk, hogy inkább építünk egy szekrénysort, mint vegyünk egy újat, mert így olyan lehet, amilyet szeretnénk és olcsóbb is. Mit Hogy kell olyat építeni? Egyáltalán jó ötlet ez?

Figyelt kérdés
2010. máj. 30. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát ha értetek hozzá építhettek de ne gipszkartonból azért :D az nem arra való
2010. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el egy nagy barkácsáruházba (ha van BAuhaus elérhető közelségben, akkor azt ajánlom, olcsóbb!) és vágassátok le méretre a kívánt mdf lapokból a szekrény elemeit. A Bauhaus-ot azért ajánlom, mert még az ajtópántok helyét is ingyen fúrják be a lapokba (máshol néhány száz forint/db, ami egy szekrénysornál már komoly összeg).

Mi pl. úgy csináltuk, hogy az Ikeában kiválasztottuk az ajtót (az legyen gyári, profi) és felírtuk egy lapra a hozzátartozó szekrény pontos méreteit. A szekrényt levágattuk a BAuhausban, itthon összecsavaroztuk, az ajtókat pedig megvettük az Ikeában. Senki sem tudja, hogy milyen olcsó volt a csili-vili szekrénysorunk :=)

2010. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hogy csináltátok a szekrényt? El tudnád pontosan mondani?
2010. máj. 30. 12:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Bútorlapból csináljátok! Tervezd meg és bármelyik barkács áruházban, vagy asztalosnál le tudod szabatni és élfóliáztatni a szükséges széleket, otthon meg összeszerelitek.
2010. máj. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
12:02 vagyok. Dehát pontosan leírtam! Elmentünk az Ikeába, megvettük a nekünk tetsző szekrényajtót. Utolsó darabok egyike volt, nagyon leárazták (kb.15ezer forint volt szekrényenként a dupla üvegajtó zsanérokkal. A hozzátartozó szekrény elemeitt pontosan lemértük, elmentünk a Bauhausba és levágattuk bútorlapból az elemeket és a polcokat. Még hátlapjuk is van a bútorlappal megegyező színben. A megfelelő éleket élfóliáztattuk. (A ruhásszekrény fogasát az Ikeában vettük meg, 800 Ft volt cakk-pakk, csak be kellett szerelünk a szekrényvázba.) Otthon kellett egy fúró, csavarhúzó, csavarok, aprószög (a hátlaphoz) és egy kis ragasztó (a csavarokat, szeget és a ragasztót is a Bauhausban vettük meg, megmutatták, hogy melyik kell majd nekünk, szépen, szájbarágva el is magyarázták, hogy miből mennyit vegyünk). Ha valaha raktál már össze lapraszerelt szekrényt, innen kezdve gyerekjáték. Egy szekrényünk így, az elegáns üvegezett, fakeretes ajtókkal komletten, kicsivel a bolti ár harmada fölött lett meg. Olcsóbb ajtóval (pl. tele, nem üveges) még jobb lenne az arány, de mi erre vágytunk. Eddig bárki látta, nem hitte el, hogy így készült, olyan tökéletes! Bele kellett néznie, hogy lássa, nincsenek belül a gyári előfúrt lyukak a polcokhoz (mi nyilván csak a nekünk szükséges magasságban fúrtunk lyukakat, nem pedig mindenhová).
2010. jún. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most akkor bútorlapból vagy gipszkartonból csináltátok a szekrényt? Mert nem mindegy
2010. jún. 2. 14:12
 7/11 anonim válasza:
100%

Latom a kerdezonek gyors a felfogasa...javaslatom:


Inkabb erositve a magyar kereskedelmet menj szepen es vegyel egyet, vagy hivj fel egy kedves asztalos bacsit! :D

2010. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedvesem! Vagy nagyon figyelmetlen, vagy nagyon tudatlan vagy. Olvasd csak újra, hogy mit írtam:


A válasz megírásának időpontja: 05-30 12:02:

"...vágassátok le méretre a kívánt mdf lapokból a szekrény elemeit"


A válasz megírásának időpontja: 06-01 06:31:

"...elmentünk a Bauhausba és levágattuk bútorlapból..."


mdf=bútorlap. Sehol, egyetlen szóval nem írtam vagy utaltam rá, hogy gipszkartonból készítettük volna! De tényleg, most már én is azt mondom, inkább vegyétek meg készen vagy fogadjatok fel egy asztalost, aki elkészíti nektek a kívánt méretben.

2010. jún. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek a válaszok teljesen feleslegesek voltak, mert nem a kérdésre válaszoltál.
2010. jún. 4. 10:41
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Én - és itt mindenki - csak segíteni akartam, hogy ne csinálj hülyeséget. Te pedig egy faragatlan válasszal vágsz vissza. Tudod mit? Építsd csak meg a szekrénysorodat gipszkartonból, tiéd lesz a falu legszebb nappalija :=)!
2010. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!