Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a helyes sorrend: Függöny...

Mi a helyes sorrend: Függöny oldalszegély bevarrás és utána behúzó felvarrása a tetejére vagy előbb a behúzó, majd oldalszegély?

Figyelt kérdés
2018. márc. 25. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Előbb beszeged, utána megy rá a behúzó.
2018. márc. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is így gondoltam, de a Rovitex netről letölthető leírása totál értelmezhetetlen volt számomra.


Még azt szeretném kérdezni, hogy ha ilyen ráncolót teszek, akkor a ráncoló felvarrása előtt kialakított "zsebbe" az összehúzás után befér majd a vitrázs pálca?

[link]


Tudom, hogy van külön vitrázs behúzó is, de 1:2-esek... nagyon drága lenne sok-sok ebédlő ablakomra dupla anyagot venni és nagyon nem is tetszik a darázs minta. Gondolkoztam a tépőzárason, de az is kétszeres.

2018. márc. 25. 16:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel csak a két szélénél varrod le a ráncolót, közéje be tudod dugni a pálcát. Arra ügyelj, a ráncolónak, mielőtt felvarrod, szegd el a széleit, hiszen a pálca miatt azt nem varrod hozzá a függönyhöz.
2018. márc. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom átdugni a pálcát. Sejtettem :/
2018. márc. 28. 15:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem fér bele?
2018. márc. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mivel hullámos tőle az anyag, nem egyenes, így nem. Kénytelen leszek kétszeres anyagot és tépőzárasat venni. Vagy egyszerest és kifeszíteni, nagyon tetszenek úgy, csak kezdőként nem tudok olyan tökéletesen varrni...
2018. márc. 29. 18:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mindig olyan ráncolót vettem, amit utólag kellett a két benne lévő zsinórral ráncolni. Abba simán bele lehet a rudat tolni. Utána lehet a megfelelő formára ráncolni.

Jó, elismerem, kényelmesebb , ha már fixre van ráncolva.

2018. márc. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!