Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen fúrógépet vegyek?...

Milyen fúrógépet vegyek? Melyik a jó márka erősebb igénybevételre? SOS

Figyelt kérdés

Szeretnék egy jó fúrógépet választani, amit univerzálisan tudok használni. Tehát viszonylag erős,bírja a fém,fa és kőzetfúrást is.Esetleg befognék csiszolót is.

A kérdésem az lenne, hogy végig néztem a lehetőségeket egészen 4000 Ft-tól a határ a csillagos ég az ütvefúrók kategóriában. Természeesen nem a legolcsóbbat akarom megvenni de felmerült egy kérdés.

Tehát: Van mondjuk 2 fúrógép az egyik 13500Ft, a másik 20000 Ft. Ugyanakkora teljesítménynél az olcsóbb fúrógépnek a nyomatéka nagyobb. Tehát a 20000 Ft-os fúrógépé 8 Nm, a 13500-as gépé 10-12 is van. Ez hogy lehet? Mi az oka, hogy ugyanazzal a funkcióval bíró képek közül az olcsóbbnak nagyobb a nyomatéka, tehát erősebb?

Mi alapján válasszam ki a nekem megfelelőt? Légy szíves linkeljetek be 2-3-at és írjatok tapasztalatokat.

EINHELL, METABO, MAKITA, BOSCH, BLACK N DECKER ezekről vélemények, tapasztalat?


Straus meg "vegyél akciósan a LILDL-ben mert az is azt tudja fele áron" kategóriájú emberek kíméljenek.

Nem, tescosat sem veszek, még ha "ezt 15 éve nyúzom, a Bosch meg sima fa fúrásnál megadta magát"



2018. okt. 16. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Annyi pénzért amit írtál csak "játszós" gépet tudsz venni!

Zöld Makita, kék Bosch ezek jó ár érték arányúak én ezeket használom. Metabot nem ismerem. A maradék a listádról meg gagyi a zöld Boschal együtt.


De ha csak ritkán, és keveset használod akkor jó a 20000-es kategória is.



Pl ez egy jó gép

[link]

2018. okt. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezekre ált. 3 év gari van. Jó a szerviz háttér és gyors alkatrész beszerzés. Így csak 1-3 nap és ismét működik... Szóval nem kell még egy gép hogy dolgozni tudjál, mert inkáb bérelek gépet a szervizbe
2018. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy DeWalt fúrót használok már lassan 20 éve, azok is jól bírják a gyűrődést.
2018. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én narancssárga black and deckert vettem. Nem bántam meg. Fúrtam vele fát, csempét, vasbetont. Jó vésésre is, mondjuk csavarozásra túl erős. Kb 21volt 5éve...Fémet is viszi csak arra nem volt szükség.
2018. okt. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!