Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mélykúti szivattyú bekapcsolom...

Mélykúti szivattyú bekapcsolom és kikapcsol a kútban van víz és 56m-ről feltudja venni a szivattyú vizet a kút 20m mély. Egy vödörbe tettem bele h ne vegye fel a homokot. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2019. jún. 29. 07:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincs víz utánpótlás? Mi kapcsol ki?-valami vèdelem? Hibás a szivattyú-menetzárlatos? Próbáld ki a felszínen egy hordóba. Felesleges a vödör, a kút aljától 1 m magasra tedd a szivattyút.
2019. jún. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak alul szív a szivattyú; akkor a vödröt is magához szívhatja ès elzárja a szívást.
2019. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Pont erre gondoltam lehet, hogy a vödröt cuppantja oda.
2019. jún. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már egy éve benne van a vödör eddig nem volt baj.Kiveszem a kútból és megnézem h így mit csinál!
2019. jún. 29. 09:31
 5/12 A kérdező kommentje:
A Szivattyú alján van egy csavar az mi célt szolgál?
2019. jún. 29. 10:43
 6/12 anonim ***** válasza:

A szivattyú alján levő csavar,belül a gumi szelepet fogja oda .Ennek a guminak ki szokott kopni a belseje .

Ezek a membrános szívattyuk kútba nem valók.

Előbb utóbb tönkre teszi a kutat.

Max 50 ezerből ki lehet hozni a víz kiemelését,biztonságosan .Szivattyú-kp cső-tartó kötél ..Épp most üzemeltem be 1 kútat .

2019. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajna televolt a vödör homokkal.Azt hittem h ez miatt nem jó de ugyan úgy kikapcsol.Lehet h kapcsoló nem jó?van benne hőfokkioldó és úgy érzékeli h meleg és ezért kapcsol ki?
2019. jún. 29. 18:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen az a kapcsoló. Van ami áramvédőrelés, innen nem tudni. Lehet, hogy túláramot érzékel és azért old le (tekercselni kell...vagy valami, vagy rossz. Kérdés milyen az a kapcsoló?
2019. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egy kapcsoló meg egy gomb van rajta.A kapcsolóval kapcsoltam eddig.De mióta lecsapj úgy kell h kapcsolót bekapcsolom és megnyomom a gombot csak úgy kezd el zúgni de le is csapja.Szerintem hőkioldós lehet vagy valami hasonló!
2019. jún. 30. 07:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, de egy kép sokat segíteni, esetleg van rajta valami adat.

Valószínűleg újat kell venni, vagy javíttatni.

2019. jún. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!