Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Épülő családiház villanyszerel...

Épülő családiház villanyszereléséért nem sok ez az árajánlat egy kicsit?

Figyelt kérdés
Győr-m-s. megyei faluban most építünk egy nettó 135 nm-es családi házat. A villanyszerelési munkálatokért (munkadíj és vezetékek) nettó 660.000 ft-os árajánlatot kaptunk. Ebbe az árba a villanykapcsolók és dugaljak nincsenek benn, azokért külön kell majd fizetni. Nem sok ez egy kicsit?
2008. nov. 14. 15:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi pécsen építünk egy 100 nm-es gerendaházat. 500 ezer ft-ért csinálják meg, nekünk sincsenek benne a dugaljak és a kapcsolók. Szerintem reális.
2008. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
A férjem villanyszerelő, és néha hallom, hogy mennyibe kerülnek ezek a vezetékek... Nem kétfillér. Szerintem reális az ár.
2008. nov. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkeppen erdemes tobb villanyszerelotol is arajanlatot kerni, nem kell hogy amit az elso ajanl, az legyen a jo neked. Egyaltalan nem biztos hogy mas is ugyanilyen oraberben dolgozik mint ok!

Kerj masoktol is arajanlatot!

2008. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Az nem árajánlat, hogy adhoc valaki benyög egy számot,


Részletezve kérj több helyről.

Anyagköltség, munkaóra, munkadíj , vállalt határidő.

csak így tudsz összehasonlítást tenni

2008. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
18:08-as vagyok. Hazaért a férjem, és megkérdeztem. Azt üzeni, hogy ezek RABLÓK!
2008. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egy nagy városban lehet, hogy ez jó ár. Na de egy kis faluban? Szerintem is RABLÓK!!!!
2008. nov. 14. 23:21
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szeged környéki faluban, Szatymazon építkeztem 3 éve, kaptam csak munkadíjra 350000.- forintos ajánlatot + a bekötéssel járó költségek. Aztán a végén egy villanyszerelő haverral 2 hétvége alatt megcsináltuk a komplett belső szerelést, és egy Démász(áramszolgáltató)-partner szerelővel a külső, bekötési munkákat. Cakk és pakk anyagostól olyan 150-180000.- forintba fájt, meg munkába!

Azóta is tökéletes. Szembe szomszédunk "profi" villanyszerelővel csináltatta, áthívott büszkélkedni, majdnem kiröhögtem, falon kívüli biztosíték-doboz, az egész (nagy és modern) ház összesen 4 biztosítékra kötve, stb. Úgy emlékszem, neki ez 500000-be került. Azt ajánlom nagyon nézz szét, beszéljétek át, kérj referenciát, írjátok le, mit kapsz a pénzedért részletesen! Az ár nem drága, ha riasztónak, kamerának, internetnek, digi tv-nek, mittudoménminek bekábeleznek, profi munkát végeznek, jó anyagokat használnak és mondjuk a szerelvényezésért nem számolnak + 1000.-/db-ot!

Figyelj oda!

2008. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
87%
Az ár sokK
2008. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
76%
Sajnos nem sok. Most húzattam át a 120 nm-es házamat. A vezetékek iszonyú drágák. A dugaljak, kapcsolók ára attól függ, milyent választasz, de a rézvezetékek ára.. Ja, és nem kis munka: Ketten dolgoztak reggeltől estig több, mint egy hétig. Ott voltam a nyomukban: falakat véstek, vezetékeket húztak a pincétől a padlásig. Folyamatosan dolgoztak.
2008. nov. 16. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Üdv mindenkinek. Én egy "ügyeskezű laikus" vagyok, vagyis megcsináltam eddig is a házunk ilyesféle bajait, korszerűsítettem stb. Tényleg komoly árakkal lehet találkozni, ami az alapanyagot tekinti /Szfv-n/. Ha csak egy mostanság elfogadott villanyóra-szekrényt nézel, kb 60000 HUF. Baromi árak. S egy csak az egyik. A másik, hogy a szakembereknek - fájó tapasztalataim szerint - elég vastagon fog a tolluk. "Semmi munkáért" képesek elkérni 5K-t, akkor egy komplett házért lehet reális a 660K. Harmadik: egyre szarabb a forint.

S ezt is tedd mérlegre: van egy új ház /relatív/ akárhol, ugyanaz az alapanyag, ugyanaz a meló megcsinálni egy ilyent vidéken, mint nagyvárosban. Tehát ezen nem csodálkozom, hogy ugyanannyiba kerül. Sőt, még ha a kiszállás is hozzájön...

Sajnos tényleg lehet, hogy árában van a dolog...


Legyen szép napotok :)

>Laci

2008. nov. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!