Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet házilag darazsat/...

Hogyan lehet házilag darazsat/darázsfészket irtani? és mikor a legalkalmasabb ( este reggel)?

Figyelt kérdés

elég magasan van ezért csak létrárol lehet elérni

elöre is köszi


2010. júl. 14. 05:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Én a múlt héten a postaládánkból írtottam. Befújtam őket Morteinnel, miután lehullottak a darazsak, bottal levertem a fészküket. Létráról nem tudom hogyan működne, hogy ne csípjenek meg.. Hamar lemászol.. :-) Nincs más ötletem.
2010. júl. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Állítólag hűvös hajnalokon nem annyira élénkek.

Ha meg nagyon nagy a fészek (pl. mint egy méhcsalád) akkor a tűzoltóságot is ki lehet rá hívni.


Én légpisztollyal lelőttem a fészket (kb. fél teniszlabdányi volt), aztán a földön széttapostam.


Van olyan darázsirtó spray, ami egy sugárban spriccel, nem porlaszt, én azzal próbálkoznék a helyedben.

2010. júl. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyi, hogy létrával nem próbálkoznék, mert nem lehet róla időben elmenekülni, ha a darazsak beindulnak.
2010. júl. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hajnalban a legalkalmasabb, mert a hűvösben még dermedtek.

Nekünk a padláson volt, hajnalban lefújtük darázsírtó spray-vel (raid, mortein, de jó a chemotox is), aztán másnap hajnalban levertük és eltakarítottuk.

Napközben semmikép, mert rád támadnak!

2010. júl. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Slag, és utána futás.
2010. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Benzinlámpa...disznóperzselő...
2010. júl. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk sz@r a tető,így minden évben vannak! Én egy hosszú botra szoktam egy zsebkendő nagyságú rongyot rákötni.Dróttal,az nem ég el,Öntök rá kis benzint,vagy gázolajat,felkelek egy hűvösebb napon még kora hajnalban,és leégetem őket.

Vigyázz,mikor meggyújtod,főleg benzinnél !

A tetőt fel ne gyújtsd!pár pillanat,leég a szárnyuk és kész.Ne állj alájuk,mikor potyognak.

Ha rájuk birsz /pl permetezővel/spriccelni,a gázolajtól is pillanatok alatt megdöglenek.

2010. júl. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

Előző v.ok !

Az udvarra tegyél ki pár házilag barkácsolz légy és darázsfogót !

Citromlés/sárga/ flakont állítsd fejre,így kösd fel! Fúrj az aljába/ami most felül van/ középre egy 8--12 mm-s lyukat.Töltsd kb 1/4 részig a flakont jó cukros vízzel(szörpöt,mézet is tehetsz bele).Nagyon sokat összefog--és olcsó ! nekünk van szőlőlugasunk,van 10-12 flakon is kint !

2010. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
tipp: ne a tűzoltóságot hívd, hanem egy rovairtó céget! szükség szerint majd hoznak ők emelőkosarat, megoldják maguk! a tűzoltó nem tud fészket irtani, csak eszköze van a megközelítéshez.
2011. okt. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
én földbe vájt fészket leltem nagyon rossz helyen, a redbullos doboznyi termiten gondolkozom, beállítva a dobozt a bejárati lyukba h ne férjenek ki mellette. elvileg bolondbiztos módszer, meggyújtani és odébb menni. nem hinném hogy van olyan rovar ami a 2000-2500 fokos égő olvadt fémet kibírja. és a visszatéréssel sincs gond, pár éve kerti kisházból irtottuk akkor beton alapon nyílt fészket axe+gyújtás elven, megdöbbentően hatékony csak az a para h más irányból még jöhetnek, ezért többen ajánlatos csinálni. de első próbaként azért énis botra szerelt távnyitású kemotox befújásával fogok próbálkozni. ha egy flakon nem elég akkor termit. ha az se akkor meg fúziós bomba(csak az nincs raktáron) amúgy még egy ötlet ilyenre bár még darázsra sosem próbáltuk a vödörrel leborítani a lyukat, mellé meg fém edényben ként/simán benzint/egyéb anyagot égetni, az oxigénhiányra játszva. Amúgy amikor városi lakásban volt fészek akkor porszívó és leállítás előtt a porszívóba kemotox módszerrel mentesítettük.
2013. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!