Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazán fűtés közben rezegő,...

Gázkazán fűtés közben rezegő, rezonáló hangot ad, mi lehet?

Figyelt kérdés

1 hete voltak kint éves karbantartáson. Lehet már hamarabb is elekezdte csinálni csak most vettük észre, mert a kazánház kint van másik helységben és csak a konyhában hallani jól.

Kipróbálgattam, csak akkor csinálja ha a fűtés van bekapcsolva, tehát megy a keringető szivattyú ÉS a gáz is megy mellette.

Tehát ha csak a keringető megy egyedül, akkor nem.

Ha csak a melegvíz megy (átfolyós hőcserélős), tehát lényegében csak a gáz, akkor szintén nem csinálja.


Régi nyílt égésterű valliant kazán.

Fogom hívni őket, csak próbálok beszerezni minden infót, hogy okosabb legyek, ha kicsit is esélyes, hogy ők rontottak el valamit, pl rosszul szerelték vissza a kipucolt gázégőket (nem tudom mi a neve), akkor erőltetni fogom, hogy soron kívül kijöjjenek.

Egyébként kénytelen leszek valakit kihívni felárral sos-ben.



2019. nov. 26. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg berezonál valami. Nekem ugyanez volt, a balfék szerelő rosszul rakta vissza a burkolatot, nem is tudta a csavarokat behajtani, annyira nem volt a helyén, és amikor működött, egyszerűen berezonált a fém burkolat. Próbáld ki, ha ráteszed a tenyered a burkolatra, vagy megkopogtatod, abbahagyja-e.

Ha mégsem, akkor is lehet valami más rezonancia.

2019. nov. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"ha kicsit is esélyes, hogy ők rontottak el valamit, pl rosszul szerelték vissza a kipucolt gázégőket (nem tudom mi a neve), akkor erőltetni fogom, hogy soron kívül kijöjjenek."

Az én kazánom is olyan, hogy a burkolata berezonál, pedig nem volt szétszedve. A burkolatot ha egy kicsit is megérintem, akkor abbamarad. Most egy darab papíral van kitámasztva, hangtalanul működik.

2019. nov. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, tuti nem a fém burkolat, mert azt próbáltam elsőnek, valami benne lesz szerintem.
2019. nov. 26. 08:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor vedd le a burkolatot.
2019. nov. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A ház körül mindent megcsinálok a víz-fűtés szerelésen át a burkolásig, villanyszerelésig, de a gázt nem bántom.

Ráadásul mivel 1 hete voltak karbantartani, ha most belenyúlok, akkor ha az ő hibájuk, akkor is el fogják utasítani.


Amúgy sikerült beszélnem a céggel, visszahívnak, valszeg el fognak jönni megnézni.

2019. nov. 26. 08:45
 6/6 A kérdező kommentje:

Most már az is biztos, hogy csak melegen csinálja. 60 fokosra fel kell fűteni, hogy elkezdjen zajosodni.

Így érdekes lesz.

2019. nov. 26. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!