Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki könnyűszerkezetes házban...

Aki könnyűszerkezetes házban lakik, melyik céggel szerződött és milyen négyzetméter áron dolgoztak?

Figyelt kérdés
A neten már nézelődtem, de személyes tapasztalat érdekelne.
2008. nov. 19. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező...

Szívesen segítenék a témában, de csak annyi kérésem lenne hogy legalább 3 érvet sorakoztasson fel nekem amiért könnyűszerkezetes házban gondolkodik...

Én nemrég fejeztem be a téglaházam építését, hátha fogok tudni legalább tanácsokkal segíteni.

2008. nov. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Én egyenlőre érdeklődöm, ugyanis jövőre, ha minden jól megy szeretnénk építkezni. Az egyik oka amiért érdekel a könnyűszerkezetes ház aza az ára, mert állítólag kedvezőbb, mint a tégla, a másik ok a felépítés ideje, ami kb 3 hónap, téglaháznál ez sokkal több. Állítólag a szigetelése is nagyon jó. Ezért érdekelne engem személyes tapasztlat olyanoktól, akik ilyen házban laknak.

2008. nov. 29. 10:03
 3/8 anonim válasza:

szia!


áltanosságban elmondható hogy 15 -20 % al kedvezőbbb az áraa és ami a legfontosabb előre kiszámított a teljesköltség.

Érdemes tudni hogy nem minden bank ad rá hitelt...

a négyzetméter ár nagyban függ az épület elrendezésétől a kivitelezőtől.

Szerkezetkész félkész és kulcsrakész négyzetméter árak vannak.

Fontos, mivel szerelt technológia hogy megbízható tőkeerős cégget keress. Keletmagyaroszágon én ismerek egyet. Ha itt keresel szólj nyugodtan. ide nem akarom beirni őket nehogy reklám legyen. bármilyen kérdésed van keress nyugodtan privátban is.

2008. dec. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mi foglalkozunk könnyű szerkezetes ház építésével, gazdaságosabb az építési és rezsi költsége is. Tel: 70/212-37-58
2008. dec. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia! Írni akartam privit, de nem jelenik meg a válaszod után a "privát e-mail...", pedig kelet-mo.-on lakom, Szabolcs megyében tehát érdekelne a cég. Bár most még csak érdeklődöm, mert valószínű, hogy jövőre lenne esedékes a dolog. Ha megkérlek írnál te privát üzenetet? Megköszönném. Esetleg te is könnyűszerkezetes házban laksz? Vagy ismerőseid esetleg? Üdv!
2008. dec. 14. 12:01
 6/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak! Köszönöm a tel.számot, majd érdeklődöm!
2008. dec. 14. 12:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ez engem is érdekelne...
2010. jan. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tervezői vélemény: mindegy, hogy mi a váza a háznak, a beépített anyagok minősége, műszaki tartalma, ház formája dönti el, hogy mennyibe kerül egy ház nm-ára. Butaság, hogy melyik olcsóbb. Mindkettőből lehet olcsót, közepeset és drágát is. Csak egy pl. Tetőt, nyílászárót, szigetelést, gépészetet, burkolatokat, tervezési díjat stb. - mivel lenne olccóbb bármelyik házra/házba?

Alapvető butaságokról beszéltek.

Egyébként véleményem: jó, mégegyszer mondom, jó paraméterekkel rendelkező ház (energetika, komfortérzet stb.) ca. 200ezer ft/nm, de egyes irányadó kalkulátorok, tervezői vélemények, hogy 230ezer ft-tól érdemes számolni. Ne hagyjátok megvezetni magatokat, mert egy építő vállal olcsón. Később, vagy a végén derül ki, hogy mi nem volt benne, vagy milyen anyaggal volt kevesebb számolva. Sokszor hallani, hogy egy vállalkozó ad egy ajánlatot egy házra, hogy ó, én ennél kedvezőbben, már 160ezer ft-ért megcsinálom. Ja, aztán kiderül, hogy megcsinálja, de a téglán nincs nikecell - ja, azt nem mondta, hoyg extrakérése van, mondja a kivitelező. És így tovább. Legyetek nagyon figyelmesek, mindennek megvan az alapára, ha valami nagyon olcsó, akkor az gyanús. Ez olyan, mint amikor a szupermarketben 500ft/kg-os áron árulnak sajtot, aztán kiderül: ja, műsajt, semmi köze a sajthoz, e-betűkből van összerakva.

2010. febr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!