Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízteres kandalló gravitációs...

Vízteres kandalló gravitációs keringéssel?

Figyelt kérdés
A faluban sokszor van áramszünet, ezért gravitációs rendszerű központi fűtést szeretnék csináltatni. Vízteres kandallóval ez összehozható? Vagy csak kazánnal?
2020. jan. 16. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Meglehet csinálni,de nagy eredményt ne várj tőle.

A vastag csövek drágák,a cirkulálás meg lassú.

A kazánnak van víztere,a kandallónak meg nincs .

Amig tűz van a tűztérben ,addig melegit .

2020. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
Összehozható. A múltkor már írtad. Csak az emeleten lesz két radiátor lent meg a kandalló ugye? Egyszerűen megoldható. Vastag csövekkel kell csinálni és mivel kevés a víz én öntvényradiátorokat vennék amibe több víz fér. Akkor nem lessz azonnal jéghideg ha leég a tűz. Biztos drágább de megéri. Vagy lehet venni jó állapotú használtat öntöttvasradiátort is venni. Át kell mosni belülről és lefesteni. Semmi baja.
2020. jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, azt nem én írtam ki, közben azt is olvastam.
2020. jan. 16. 20:04
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
Mindegy teljesen. Meg lehet oldani. Hagyd nyitottra a rendszert az a biztos. A szerelő meg olyanra csinálja amilyenre kéred
2020. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy gravitációs rendszernél a kazánt a felhajtóerő növelése miatt mindig pincébe, vagy mélyebre teszik -a radiátor szintje alá. Különben elég vacak lesz, el sem indul, vagy alig fűt a rendszer.
2020. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!