Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van gázszag, amikor már...

Miért van gázszag, amikor már majdnem kiürült a gázpalack? Elérheti-e, ekkor a kiszökő gáz mennyisége a kritikus koncentrációt?

Figyelt kérdés
2008. nov. 20. 16:44
 1/8 yuda ***** válasza:
52%

igen-veszélyes is lehet,mert valahol szivárog-bizony!

ha nem tudod megoldani,hívj hamar szerelőt,ami ugyan pénzes meló,viszont az életed-életetek drágább!

2008. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is tudom. De a kérdés általános, ugyanis ezt a gázpalackok többsége produkálja kiürüléskor.
2008. nov. 20. 18:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Normális üzem közben nincs gázszag.
2008. nov. 20. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is tapasztalom. Biztos nem azért, mert szivárog. Szerintem egész egyszerűen a szagosító anyag a sűrűsége miatt csak ilyenkor szabadul ki igazán a palackból. De ez csak tipp.
2008. nov. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem tipp, hanem ez a jó válasz kedves előző!

A PB gázt (és a vezetékest is) egy etil-merkaptán nevű anyaggal "büdösítik" hogy észrevehető legyen az esetleges gázszivárgás. A fajsúly eltérés miatt a palack kiürülésekor egy kicsit büdösebb, de nem veszélyes.

2008. nov. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 3. válaszoló, gondolom ez lehet a válasz.
2008. nov. 20. 19:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Illetve 2. és 3. mindkettőtöknek megköszönöm! Nélkületek itt állnék derékig tanácstalanságban! :-D
2008. nov. 20. 20:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd, hogy nem szivárog-e, és ne csak egy állásban ,mert van mikor csak bizonyos csapállásnál szivárog, pl. kinyitod totálra akkor nem ,de ha félig vagy negyedig van nyitva akkor már igen. Lehet kapni spray-t amit szivárgás ellenőrzésre találtak ki. De sima szappanos vízzel is megoldható a dolog, csak gyufával ne csináld, mert ha van szivárgás és megtalálod akkor elszállsz mint a győzelmi zászló.
2013. aug. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!