Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen esetben?...

Mit lehet tenni ilyen esetben? Kihez fordulhatnék?

Figyelt kérdés

Elköltöztem az albérletből, és a főbérlő 20.000. Ft-ot követel még, pedig 2 hónappal korábban szóltam neki, hogy elköltözöm. Azzal a címszóval kéri a pénzt, hogy segítsek az ottmaradóknak. Tehát olyan rezsit kér el amit le sem laktam, fogyasztottam. Azt mondja, ha nem fizetem ki, akkor ügyvédhez fordul, akár még fel is jelent magánlaksértésért.

Én erre mit léphetek?


2010. júl. 25. 18:28
 1/6 anonim válasza:
Az első kérdés természetesen, hogy volt-e szerződésetek? Ha volt, és abban nincs benne, hogy meddig vagy köteles fizetni, miután kiköltöztél, akkor elvileg nem kereshet rajtad semmit. Ha nem volt szerződés, akkor visszavághatsz azzal, hogy ráküldöd az APEH-et, mert gondolom nem adózik az albérleti díjból. Egy vagyonosodási vizsgálat elég macerás! Nem tudom mibe tudna kapaszkodni magánlaksértés címén, ha ő maga engedett be, és ha vannak tanúid, akik elmondják, hogy albérlőként laktál ott. Szóval ha van szerződés akkor abba tudsz kapaszkodni, ha nincs, akkor APEH. Sok sikert!
2010. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem értem.Kik azok az ottmaradók?Meg ha jól értem már nem is laksz ott.
2010. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
semmit sem tud tenni, röhögd ki.100000% hogy nem jelentette be az APEHnél a lakás kiadását. Ha keres mond neki, hogy ha gondolja bejelentést teszel:)hidd el megnyukszik hamar.
2010. júl. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ügyvéd csak a 20 e.többszöröséért áll vele szóba.
2010. júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Senkihez ne fordulj, mondd neki, hogy pereljen bátran, állsz elébe.
2010. júl. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tehát,semmit nem tehet!

Megnyugodtam! :D

2010. aug. 9. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!