Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes szakembert hívni a...

Érdemes szakembert hívni a klíma tisztításához?

Figyelt kérdés
Kb 4 éve van klímánk, a szüleim minden évben májusban a klímaszezon előtt a szűrőt kiveszik a beltéri egységből és befújják valami fertőtlenítő spray-el, és ennyi, mást nem csinálnak vele... nem kellene szakembert hívni, hogy alaposan átnézze és kitisztítsa?

2020. jún. 7. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
A spray nem ér semmit! A klímát sok esetben elég rendesen ki kell vegyszeresen takarítani, mert a por ra tud ragadni a ventilátorára, vagy a lamellák közé. Sőt a külső egységet sem árt tisztítani időnként.
2020. jún. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy tudom hogy elveszíted a garanciát, ha nem szakemberrel tisztíttatod. Nekem legalábbis így van.
2020. jún. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
4 éves klímára már lehet nincs is garancia. Meg lehet csinálni otthon is, én is magam csináltam és volt is benne kosz rendesen. A mókuskeréknek nevezett ventilátor lapatjai közt rendesen lerakódik a por, ezt lehet hallani olyankor a hangján is.
2020. jún. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem kérdés, hogy érdemes-e, mert kötelező évi 2x szakember általi karbantartás.
2020. jún. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szüleim szerint felesleges pénzkidobás, de szerencsére van már saját keresetem, elintézem akkor én. Felhívtam az előbb egy szakembert és jövő hét csütörtökön megcsinálja.
2020. jún. 7. 10:05
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra azért figyelj, hogy takarítsa ki rendesen, mert van azok közt is olyan aki csak befújja habbal, és bedumálja az ügyfélnek, hogy a kos majd lemegy a vízkifolyón.
2020. jún. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Megnéztük a mienk garancialevelét.

1 év jótállás, 2 év termékszavatosság, 3 év kellékszavatosság jár, és 6 évre kiterjeszti a kellékszavatosságot a szerelőnk cége, ha 2x karbantartják évente. Más készülékekre évi 4-6 alkalom is vonatkozhat.

2020. jún. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
... viszont már biztosan elveszítettétek a garanciajogokat, ha eddig nem lettek jegyzőkönyvezve a karbantartások.
2020. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Miénk 16 éves klíma. 2db van.. Pár évente kihívok szakembereket, de őszintén szólva sajnálom rá a 20.000 Ft-ot. Megneztem most, ugyanazt csinálja amit mi szoktunk... Akkor rossz szakemberekkel dolgozunk?
2020. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, van aki egy izzócseréhez is szakembert hív :-)
2020. jún. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!