Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy szép herendi vázám,...

Van egy szép herendi vázám, de az alján a fehér részen lepattogzott itt-ott a festék. Sajnos Herenden már nem foglalkoznak restaurálással. Hogyan lehetne kijavítani a hibákat?

Figyelt kérdés
Lenne valakinek ötlete, hogyan (kivel?) lehetne kijavítani, vagy kijavíttatni még ha nem is professzionálisan ezeket a hibákat az alján? (csak fehér részen sérült)
2010. aug. 5. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:

sztem keress reastaurátort.Ha a neten nem sikerül,kezdd el mondjuk a keramikusoknál,ők lehet h foglalkoznak porcelánnal is vagy ismernek olyat aki foglalkozik.

Én a helyedben laikusként nem kezdenék neki egy herendi vázának(de amúgy kemence nélkül nem is lehetne sztem.

2010. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha egyébként csak a festést kell helyreállítani, akkor ügyes kezű, esetleg ebben némi tapasztalattal rendelkező "laikus" is sikerrel járhat. Boltban kapható zománcfesték kell és megfelelő kis ecsetek. A porcelán-restaurátorok is így csinálják.
2013. dec. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!