Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Állandóan eldugul a szennyvíz...

Állandóan eldugul a szennyvíz csatornánk főcsatornába vezető szakasza ami közterületen van, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

2 éve tart ez a herce hurca,


Perce pontosan 2 hete voltak kint a szennyvízesek, mert a mi aknánkba tele volt a szennyvíz.



Egyértelműen nem a házból kivezető csővünk volt eldugulva, hanem az aknánkból kivezető szennyvíz cső ami nem a mi tulajdonunk. Na most a szippantosok jól benyomták könnyedén a csővet, ami annyit takarhat, hogy nem nálunk volt a dugulás, hanem egyértelműen közterületen valahol. Mégis azt találták ki, hogy nálunk. Mindenesetre a szennyvíz elfolyt. Leszögezem, hogy soha nem dobunk olyan dolgokat bele (olaj, szemét, rongy) stb. Ami a dugulást okozhat. 2 hét után újra tele van mert újra bent áll a víz az aknánkba, ami már a wc-n keresztül fel is jöt volna, ha nem vettem volna vissza csapó szelepet. Közterületen van egy akna, annak a fedelét nem lehet felnyitni, mert az be van rohadva, meg a traktor is rendszeresen rá ment. Na valószínű ott van a dugulás. Ha ott dugulás van, mi hozzánk jön át a szennylé (ez gyűjtő akna, minden háztartási szennylé ott folyik át. Senki sem tapasztalja ezt a problémát, egyedül mi, mert nekünk alacsony fekvésű. 2 hetente kell hívni szakembert, aki elhárítsa a dugulást. Majd 2 hét múlva újra kezdődik. Már beleuntam, vettem egy vissza csapó szelepet ami meggátolja hogy a fekália betörjön a lakásba. Mitől dugulhat el? Lehet hogy valakik bele dobnak valamit rendszeresen távolról?



Egyértelmű hogy a közterületen van a dugulás, nem mi nálunk. Ennek ellenére állandóan 2 hetente ki kell hívni a szakembereket, akik elhárítsák a problémát. Nekem nincs ezzel gondom, csak általába az a 3 brigát (ugyanaz) szokott ki jönni (és) már picit sugdoloznak meg minden, hogy biztos szándékosan okozok dugulást, vagy valamelyik családtagom. Lehet hogy valamelyik házból bele dobnak valamit (például a szomszéd) mert a kivezető közterületi csőre (nem aknára) csőre ami


a főúton van, miénkre van rákötve. Ez már két éve tart, azóta amióta a szomszédunk lánya újra itt lakik. És lehet hogy ő húz le valamit a wc-n. Mit lehet tenni? 2 éve állandóan ki kell hívni a szippantos kocsit. Elegem van már. Már rengetegszer jeleztem a problémát, de két hetente ugyanez a gond.



Mit lehet tenni?



2020. nov. 26. 02:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges, hogy a szomszéd lánya betéteket (nemcsak egészségügyi, hanem tisztasági is), dob bele a wc-be? Illetve nem minden nedves törlő bomlik le biológiailag, azokat szemetesekbe kellene tenni, nem a wc-be lehúzni.

Hogy mit lehet tenni? Ki kellene pucoltatni rendesen az egész csatornát, mert csak a szippantás láthatóan nem elég. Egyébként, ha ezt megtennék, fény derülhetne arra is, hogy mi okozza a dugulást.


Ha csak sima lerakodások lennének, akkor segíthetnének házi szerek is:

[link]

De előtte kellene egy igazi, mechanikus pucolás, szakember által.

2020. nov. 26. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 L.. István ***** válasza:
38%

Azt az aknafedlapot kellene felszedni, ott a baj. Nem értem, miért nem csinálják, úgy látszik jobban megéri nekik kimászkálni. Mi már rég megcsináltuk volna.


Egy vízműves-szennyvizes.

2020. nov. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Ne haragudj, lehet nálatok másképp engedélyezték, de nálunk csak úgy lehet(ett) rákötni a csatornarendszerre, hogy a saját szennyvízaknát kiiktattuk és az akna előtt csatlakoztunk a rendszerre, tehát a házakból vagy egyenesen a csatornarendszerbe folyik a víz, vagy átemelő szivattyús megoldással nyomja bele (ekkor a ház melletti tartályba megy a szennyvíz és onnan nyomja ki a csatorna rendszerbe a szivattyú)

Ezért nem értem ezt: "az aknánkból kivezető szennyvíz cső"

2020. nov. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 L.. István ***** válasza:
#3: Nálunk másképp van. Ritkán, de előfordul, hogy a szennyvízakna elöl van, a kerítésen belül. Ott te döntötted el, hogyan csinálod, ha "útba esett", kiiktatod vagy nem. Utóbbi esetben nem kellett tisztítót csinálni, mert azon keresztül lehet takarítani, még egyszerűbb is.
2020. nov. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem tudoM mit dobálnak bele, vagy hogy kik. 2 éve tart és 2 hetente állandóan eldugul.


Ez úgy van hogy van egy házcső (ami a miénk) bele folyik a mi aknánkba a víz. Az aknánál van egy kivezető cső ami aknából csővön keresztül folyik át a fővezetékre. Mi nálunk ki folyik, de a közterületi csőbe már nem akar elfolyni. A szennylé áll az aknába.



Ami közterületen van akna, mainapig levan rohadva. Sehogy nem tudjak felnyitni. Mi hozzánk jönnek, ide dugják be a csővet és itt hárítsák el a dugulást.

2020. nov. 26. 13:27
 6/13 L.. István ***** válasza:
#5: Amíg azt fel nem szedik ez lesz.
2020. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Már évek óta panaszkodok, de valahogy nem akarják megoldani. Lesz rják.
2020. nov. 26. 13:50
 8/13 A kérdező kommentje:
Most már a fürdőkádnál a kis blokkos akna tele van vízzel. A wc-n alig akar lefolyni a víz.
2020. nov. 26. 17:29
 9/13 A kérdező kommentje:
Még mindig tele van az akna
2020. nov. 28. 00:42
 10/13 anonim válasza:
Hívj szakembert!
2020. nov. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!