Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetnék azért, hogy ne...

Mit tehetnék azért, hogy ne fagyjak meg a szobámban?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy egy kertes házban lakunk, és az én szobámban van a leghidegebb. Kb. mint a spájzunkban.


Amit érdemes lehet tudni, hogy Keleti fekvésű, de az ablak az egy régebbi szimpla 1 rétegű/üvegű fa ablak, és már nem szigetel megfelelően, hajnalra mindig bepárásodik, néha még a kereten is víz áll.


Már ilyeneken gondolkoztam, hogy veszek egy páramentesítőt/elszívót, meg egy hősugárzót. De ez utóbbi elég sokat fogyaszt ugye. Ja és a radiátorom sem fűt megfelelően, csak az elején, kb. 20-30 cm-en. Le légtelenítettem, már amennyire értek hozzá. Akkor az egész fűtött is, de mostanra még rosszabb mint volt...


Nem szeretném elbagatelizálni a dolgot, de én meg nem vagyok nyílászáró szerelő munkás, úgyhogy nem igazán tudom mi tévő legyek.


Ötleteket, tanácsokat szívesen fogadok. Hasonló történetek is jöhetnek.

Köszönöm, 20/F!



2021. jan. 16. 20:28
1 2
 1/13 anonim válasza:
86%

Pedig sajnos (vagy nem sajnos) az ablak csere hihetlen mennyit számít. Tavaly cseréltünk ablakokat, fa volt és használt műanyagot vettünk.

Akkora a különbség, hogy csak ámultam amikor szembesültem vele

2021. jan. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Le légtelenítettem, már amennyire értek hozzá. Akkor az egész fűtött is, de mostanra még rosszabb mint volt..."


Utána viszont rá kell tölteni vizet a rendszerre.

2021. jan. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Kivel laksz együtt? Csak van ott valami felnőtt?! Amíg ezek a hideg napok vannak, az ablakot szigeteld be szigetelő csíkkal. Tegyél fel egy jó vastag plédet az ablakra, mint egy sötétítő függöny. Az sokat jelent majd. De az is fontos, amit a 2-es mond. Valszeg a padláson van a kiegyenlítő tartály, de feltölteni nem ott kell, hanem kell lenni egy csapnak a kazán környékén. Ehhez kérj segítséget.
2021. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát van itt valami felnőtt, de anyukám meg mamám sem hiszem, hogy sokkal többet ért hozzá, mint én. Egyébkánt fel is töltöttem a rendszert, de csak az én szobámban van ez. Lehet valami szakember segítsége kellene.. :/


A vastag pléd meg szigetelés szempontjából jó lehetne, de elég sok növényem van, és azoknak meg kell a fény.


Ez a szigetelő csík érdekelne. Hol lehet ilyet venni? Milyet, és mennyiért? (de ez megoldást is jelentene?)

2021. jan. 16. 21:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok. Háztartási, vegyes cikk boltban. Tekercsben van feltekerve. Az egyik oldala öntapadós, azt ragasztod az ablakra. Több féle van, nem drága. A pléddel kapcsolatban ha elhúzhatóra felcsipeszeled a függönytartóra, délután öttől reggel hétig be tudod húzni, mert akkor kint is sötét van és akkor van a leghidegebb. Én is éppen most délután raktam fel a kazánházra az ajtóhoz egy régi vastag paplanhuzatot hidegfogónak. Most , hogy van ez a pár nap hidegebb időszak, mert bent lakik télen egy mopsz. Egyből lehetett érezni a különbséget.
2021. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem vegyél egy hősugárzót, ha nem használod 24/7, az se fogyaszt sokat. Nálunk van páramentesítő, az tényleg fogyaszt mint az állat, de ha muszáj, akkor muszáj... Erre az a megoldás van, hogy nem egész nap nyomatod, hanem csak pár órát egy nap, vagy valami. Meg nem tudom, hogy még is milyen hideg a szobád, de én pl. naponta néhányszor bekapcsolom a 17,5 fokos szobában a hősugárzót, és amikor eléri a 20 fokot, akkor kapcsolom le. Elég gyorsan felmelegíti a szobát. Egy idő után nyilván ki is hűl a szoba, de azért nem kell folyton mennie a hősugárzónak, azért annyira nem durva. Meg max. felhúzok egy pulcsit.


Amúgy igen, valószínűleg a radiátorhoz meg valószínűleg szakember kéne. Mármint, én nem értek ezekhez, én rögtön kihívnák valakit, és ha ti sem értetek, akkor nektek is jobb lenne így tenni.

2021. jan. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Szimpla ablak mellett nem csoda, hogy hideg van, bár kétlem, hogy tényleg szimpla-e az ablak, mert olyat azért csak nagyon az ősidőkben alkalmaztak ill. ha viszonylag új építésű a ház, akkor valami nagyon ideiglenesnek készült az az ablak. Egy újabb ablaktáblát betenni talán nem olyan nagy munka (ha már az egész cseréje nem megoldható. Mindenesetre kívülre lehet zsalut felszerelni, belülre meg spalettát is.
2021. jan. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Hívj ki egy szerelőt, vagy járj szakboltokba kérdezősködni.

Közösségi oldalakon is vannak javítós oldalak, ahol tudsz segítséget kérni.

Amíg nem jó a szobádban a fűtés, menj el egy olyan szobába aludni, ahol jó.


Azért fura, hogy a szüleid nem tudják, mi tévők legyenek... Mégiscsak X évtizeddel régebb óta tartanak karban ingatlant, nem létezik, hogy sose romlott el semmi...

2021. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2021. jan. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Újra le kell légteleníteni, maga a rendszer hibás valószínűleg, ezért levegősödik, viszont ezek szerint a te szobád az a pont, ahol a levegő összegyűlik, ez így szokott lenni általában, hogy 1 radiátorban jön össze. Sűrűbben kell légteleníteni. Ha nincs pénz a cserére, akkor ablakba tegyél föltekert plédet ott, ahol látod, hogy rosszul zár, továbbá akár körbe is ragaszthatod szigetelőanyaggal. Ilyennel: [link]

A semminél több!

2021. jan. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!