Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felhasználtátok már a tavaly...

Felhasználtátok már a tavaly felhalmozott...?

Figyelt kérdés

...vécépapírt, gumikesztyűt, fertőtlenítőt, maszkot, tisztítószereket, lisztet, gyógyszereket, élelmiszereket stb.?

Tehát akik tavaly (2020) tavasszal felvásárolták a bolti készleteket, felhasználták már ezeket?



2021. márc. 5. 11:06
A kérdező szavazást indított:
Mindent felhasználtunk.
Egy részét felhasználtuk, a többitől megszabadultunk.
Még mindig azokat használjuk.
Hozzá sem nyúltunk.
Egyáltalán nem halmoztunk fel, mert nem éreztük szükségét.
Egyáltalán nem halmoztunk fel, mert nem volt rá lehetőségünk.
Egyáltalán nem halmoztunk fel, mert addig is voltak tartalékaink.
30 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Vécépapírt, fertőtlenítőt, tisztítószereket, lisztet, az élelmiszerek többségét felhasználtuk.

Gumikesztyűt nem vettünk, gyógyszereket csak +1 havit váltottunk ki.

A maszkok és vitaminok egy része megvan, de ugye ezek még most is aktuálisak lesznek egy ideig, és pl. a Cetebe C vitamin már hónapok óta hiánycikk - pedig szívesen vennék még belőle, mert hamarosan elfogy.

Az élelmiszerek nagy részét felhasználtuk, de egy részét ki is pótoltuk, pár "nagyon tartós" élelmiszer van, amik még 2-3 évig jók lesznek, amikből még az eredeti tavasszal vásárolt van meg: pár konzerv meg pár csomag tészta, ilyesmi.

2021. márc. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan válasz a listában, ami tökéletesen passzolna, így inkább leírom. :D

vécépapírt: nem halmoztunk

gumikesztyűt: alapból szokott lenni itthon tartalék, de amúgy nem használtuk járvány szempontjából (wc takarításhoz szoktam használni)

fertőtlenítőt: persze, folyamatosn használjuk, járványon kívül is

maszkot: nem halmoztuk, van itthon fejenként 3 db textilmaszkunk, azokat mossuk és használjuk

tisztítószereket: nem halmoztuk a szokásosnál jobban (úgy szoktam, hogy mikor megbontok egyet, akkor veszek belőle egy tartalékot)

lisztet: halmoztunk belőle egy keveset, mert csoda volt ha épp hozzá lehetett jutni, így akkor vettünk belőle pár kilót... persze elhasználtuk, azért vettük

gyógyszereket: nem halmoztuk, nyitva voltak/vannak/lesznek a patikák

élelmiszereket: nem igazán halmoztuk, pár tartós dologból vettünk némi pluszt hogy 2 hét karantén alatt legyen mit enni, meg mint írtam ha sikerült végre hozzájutni akkor vettünk többet.... de elhasználtunk mindent szépen.

2021. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem halmoztam fel semmit, ugyanúgy vásároltam. Mondjuk így is úgy néztem ki, mint aki halmoz. Kéthetente jutok el Pennybe vagy Lidlbe az öt fős családomnak bevásárolni. Úgy nézek ki mindig, mint aki a világvégére készül.😛
2021. márc. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, nem fogalmaztam világosan.

A felsorolás végén lévő "stb." arra utalna, hogy NEM MINDEN elemére gondolok, hanem ha valaki BÁRMIT felhalmozott tavaly a járvány miatt, azt felhasználta-e. Csak ötleteket adtam, hogy általában miket halmoztak fel előszeretettel.

2021. márc. 5. 15:09
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Provokatív a kérdésed, de ugyanakkor azt is tudnod kell, hogy a leggazdaságtalanabb vásárlás, egyenként és naponta megvenni mindent.

Ha már beindítom a kocsit, akkor nyilván nem egy liter tejet veszek az egy kiló liszt az 1 kg cukor mellé, hanem mindenből 1-1 kartonnal.

Egy családi házban hely is van a tároláshoz bőven, így nem kell naponta szaladgálni mindenért a boltba.

2021. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező!

Ha a hely miatt aggódsz az meg van, hogy egy normál családi házban -gyakran- nagyobb a spájz mint a garzonod a nyolcadikon?!


"...vécépapírt, gumikesztyűt, fertőtlenítőt, maszkot, tisztítószereket..."

Ha meg ezekért aggódsz, elárulom, hogy egyik sem romlandó!!

2021. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Lenyűgöz, miket bele nem lehet vetíteni egy ennyire egyszerű kérdésbe. Provokáció, aggodalom stb.
2021. márc. 5. 15:25
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem halmozok semmit. Egyrészt nem mindenkinek telik háromemeletes családi házra garázzsal és nyárikonyhával, hogy egy atomtámadás esetén is elláthassa magát (próbáljátok ki ezt a mutatványt egy cipősdoboznyi garzonnal, sok szerencsét), másrészt nemm vagyok agymosott idióta.
2021. márc. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Én "járványtagadó vagyok".

Röhögök az egészen.

Természetesen én is "felhalmozó" vagyok bizonyos mértékben...de leginkább csak akkor,ha "ákcijós" valami.

Egy példa:Ha a Lidlben akciós a kéztörlő,akkor egy egész zsákkal megveszünk(évente 2x,és annyi elég)igaz,könnyebben vagyunk,-magánházunk van. Aki társasházban,panelban lakik,nyilván korlátozottak a tárolási lehetőségei.

2021. márc. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem halmoztunk fel semmit. Annyi hogy vettunk nehany konzervet de azota mar reg elhasznaltuk.

Nalunk nincs harmadik hullam, tehat van budipapir a boltban :D

2021. márc. 8. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!