Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Dunaújvárosból Debrecenbe?

Dunaújvárosból Debrecenbe?

Figyelt kérdés

Adódott egy igen jó álláslehetőség a páromnak Debrecenben.

Még soha sem voltunk ott, nem ismerjük a várost csak amit a TV-ben lehet néha látni.

Még nem döntöttük el, hogy elfogadja-e a párom az ajánlatot. El szeretnénk menni személyesen szétnézni, de ebben a vírusos időszakban még a szállodák sincsenek nyitva.

Mi szólhat mellette, és mi szólhat ellene?

Kapok ott adminisztratív állást? A gyerekeket általános iskolába átveszik vajon? Tényleg annyira drága, mint ahogy hallani, olvasni lehet?

Egy 3 szobás panel megfizethető?

Vagy inkább valami szomszédos faluban vegyünk egy olcsó házat?

De melyikben?

Mennyire élhető, fejlődő Debrecen?



2021. márc. 17. 08:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
Debrecen az egyik legdinamikusabban fejlődő város, még európai szinten is.
2021. márc. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Én debreceni vagyok, szeretek itt élni és ha nem muszáj, nem is költöznék el, de azért megvannak ennek a városnak is a nehézségei.


A lakhatás pl. a fizetésekhez képest nagyon drága, sok itt a külföldi diák és sokan itt próbálnak meg boldogulni, mivel vidéken nincs meló, ami nagyon felnyomja az árakat. De szerintem te magad is meg tudod nézni, mennyibe kerül egy lakás/ház Debrecenben és a környékén.


A másik, amit fentebb írtam, hogy nehéz munkahelyet találni, még jobb időkben is, mert mindenki ide igyekszik, a fél megye Debrecenben akár dolgozni, egyszerűen nincs annyi munka, mint ember. Most különösen nehéz, senki nem mer felmondani, mondjuk 2 éve is alig tudtunk a férjemmel normális munkát találni, pedig akkor elvileg még dübörgött a gazdaság, nem volt vírus. Adminisztrációs munkát találni meg kb. lehetetlen, max. ismerősök révén vagy akkor, ha felsőfokon beszélsz németül/angolul és van diplomád, akkor esetleg felvesznek valamelyik SSC-be, bár most ott is leépítések vannak.


Ez az igazság. Iskolákról nem tudok nyilatkozni.

2021. márc. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A párom ajánlata szinte visszautasíthatatlan, de én is szeretnék dolgozni, németül jól beszélek. SSC - nem is tudtam, hogy ott is van ilyen.

Sajnos most szembesülünk azzal, hogy milyen keveset tudunk a saját országunk tájairól, városairól.

Fényképeken, videókon nagyon tetszene, de más marketing és más (lehet) a valóság...

Tudom, hogy ez is Magyarország, úgyhogy nagy csodákat nem várhatunk...

Azt is tudom hogy református volt, most meg fideszes, de az nem tudom hogy a gyakorlatban ez mit is jelent?

Köszönöm az eddigi normális, segítőkész válaszokat!

2021. márc. 17. 16:15
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Minden válasz szubjektív élményeken, benyomásokon alapszik!

Ami tény: bármerre mész, mindenütt építkezések vannak. Gyárakat, szállodákat, irodaházakat, színházakat és lakóparkokat építenek.

A Debreceni Egyetem Campusain legalább 6 nagyobb építkezés folyik - függetlenül a várostól.

Talán ebben látszik hogy fideszes város, bár ezt nem nagyon ismerik el: a BMW választotta Debrecent, nem a kormány. És a BMW hozadéka legalább 5-6 újabb gyár... Ami a kormány közvetlen döntése az a Nemzeti Oltóanyaggyár (Vakcinagyár) meg a Velodrom.

Az, hogy régen csak reformátusok lakhatták, az a puritanizmuson látszik - de ez mára igen megfordult...

Van egy jó polgármestere, aki igen népszerű, pedig Fideszes, de - állítólag - ő az egyetlen Fideszes aki nem lop (vagy csak ő a legügyesebb...:)

Igen jó a troli, villamos és buszközlekedés. Egy dunaújvárosinak feltűnően újaknak fognak hatni:)

Iszonyú drága a parkolás! Igen bonyolult a közlekedés, nemárt a helyismeret...

Van állatkert, és az ország egyetlen megmaradt vidámparkja, van 2-3 kisvasútja, gyógyfürdői és gyakorlatilag a műjégpályától a teniszcsarnokokon át minden, amit egy nagyvárostól elvárhatsz!

Szokatlan lesz, hogy nincs Duna - sőt semmilyen folyó - de hozzá lehet szokni! Igaz, árvíz sincs...

Közel van Hajdúszoboszló, ami nyáron nagyon menő, és Hortobágy is, ami viszont - ha megismered - nagyon érdekes és vonzó tud lenni.

Az egész várost félkörívben egy nagy erdőség veszi körül; vannak tavak és jó helyek. Sok iskola van - és nagyon sok külföldi. (nem migráns!:)

Nem tudom hogy mennyire vagytok utazósok, de vagy egy repülőtér, ahonnan 2 óra alatt nem Pesten, hanem Barcelonában, meg Münchenben, Londonban vagy épp Milánóban lehettek - hamarabb mint ha autópályán Dunaújvárosba mennétek...

Jó a közbiztonság.

Viszont nagyon sokat kell dugóban ülni, mert a forgalomszervezés nagyon gyenge. És alapból: Debrecen egy drága város (szó szerint)!

Általánosságban ennyit, de ha valami konkrét kell, akkor kérdezzetek bátran!

2021. márc. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
20%

Ja: én pl. egyáltalán nem vagyok Fideszes, úgyhogy amit írtam, az nem a Fidesz gazdaságpolitikájának a sikere!

A Financial Times értékelése azért világszerte mérvadó: ezt nem lehet befolyásolni, csak örülni lehet a tényeknek, amiket ők függetlenül mérnek.

Kósa (volt polgármester) ennek fényében akar/szeret tündökölni:


[link]

2021. márc. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még a lakhatási lehetőségekre tudnátok-e iránymutatást adni?

Hol, merre mennyiért?

Sajnos nagyon vakon tapogatózunk, mert semmilyen személyes tapasztalásunk nincs Debrecennel kapcsolatban, de amint vége a karanténnak, azonnal elmegyünk egy pár napra!

Olyanok véleménye is nagyon érdekelne, akik a közelmúltban vendégek voltak, és érdekelne hogy milyenek voltak a benyomásaik a városról, az emberekről?

Nagyon köszönjük a segítséget!

2021. márc. 19. 08:17
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Debrecennek marha jó a marketingje és a sajtója:


[link]


Ne gondolkozzatok, menjetek ha valóban olyan jó helyre hívták a párodat - és te sem fogsz munka nélkül maradni! Sok sikert!

2021. márc. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%
Hurkát tölteni?
2021. márc. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%
7-es, hát én azt nem mondanám, hogy nem fog munka nélkül maradni. Jelenleg kb. az összes multi leépít a városban, nagyon sok most a munkanélküli és munka meg nem sok van.
2021. márc. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha a lakhatási lehetőségekről kérdezel, akkor az elsődleges kérdés, hogy mennyit szánsz a lakhatásra, és milyen igényeitek vannak?

Addig csak ötletelés lehet.

2021. márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!