Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy féléve vásárolt ingatlanba...

Egy féléve vásárolt ingatlanba be van jelentkezve a tulaj exférjének a cége? Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Ma tudtuk meg, hogy a tulaj volt férjének volt egy vállalkozása, aminek a bejelentett székhelye a mi lakcímünk. Egy kéményseprés által tudtam meg, hiszen díjkötelesek vagyunk ebben az esetben, ha van ide bejelentve vállalkozás. Frissen lekérték a NAV által ezt a vállalatot, ami aktív cégként szerepel a címünkön.

Exfèrjet felhívtam, állítása szerint már nincs bejelentve és nem érti a helyzetet. Természetesen kifizeti az előállított számlàt, de szeretnék azért pontot tenni az ügy végére.

Ha esetleg valóban nincs kijelentve, én mint tulaj mit tudok tenni? Hol tudok érdeklődni?


2021. júl. 5. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az e-cégjegyzékben kérd le a cég cégkivonatát, azon látod, hogy tényleg a te lakásod van-e székhelyként vagy telephelyként bejegyezve.

Ha igen, írj egy felszólítólevelet a cégnek, hogy haladéktalanul módosítsa a székhelyét, mert te, mint tulajdonos nem járulsz hozzá, hogy az ingatlanodat székhelyként használja.

Ha nem lép, akkor a cégbíróságnak írd meg a problémát, ők eljárást indíthatnak a céggel szemben.

2021. júl. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm! Akkor ezen az úton megyek :)
2021. júl. 5. 15:48
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként ez miből derül ki?

A mienkben is volt cég, de nem ellenőriztük le, hogy kijelentkeztek-e.

2021. júl. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekünk most random egy kéményseprès ellenőrzés által derült ki. Hiába mondtam, hogy itt nincs bejelentve cég, lekértèk elvileg a NAV-nál, ès aktívnak szerepelt a rendszerbe a mi címünkön. Emiatt nekünk most díjkötelessé vàlt az ellenőrzés, ami ingyenes lenne.

Másrészt hiteles a házunk, tudtommal, ha csokoshitel, akkor nem lehet vállalat ide bejelentve, mert ütközik a kikötésekkel.

Illetve azt sem tudom mi van akkor, ha befuccsol a cég.. érint-e valamit, hogy ide be van jelentkezve.


Beírtam google-ba egyébként a címünket, ès tènyleg kiadta azt a céget minden adattal, amit jelzett a rendszer.


Hiába kértem most hivatalos papírt, hogy küldjön át a székhely változásról, azt mondta pont megy ügyvédhez, úgyhogy akkor küld majd.

Tehàt sztem nem lett kijelentve…

2021. júl. 5. 22:00
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

4: Köszi. Még nem is hallottam ilyenről, hogy kéményseprő adatokat kér le bárhonnan.


"Emiatt nekünk most díjkötelessé vàlt az ellenőrzés, ami ingyenes lenne."

Nem emiatt vált díjkötelessé, hanem mert amikor a közműveket átirattátok a nevetekre, akkor a kéményseprőket kihagytátok, pedig az is egy közmű.

2021. júl. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

4: Egyébként nekünk az adásvételi szerződésben ki volt kötve, hogy kijelentkeznek.

De ha nincs leírva, akkor is ezek a költségek őket terhelik, hiszen az eladó szavatol 5 évig még, mert lakásra 5 év szavatosság van.

2021. júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pontosan a kéményseprő sem tudta megmondani, hogy miért kell nekem fizetni, annyit mondott, hogy be van jelentve ide a vállalat. Mindenesetre már délelőtt írtam nekik e-mailt az átiratással kapcsolatban, nekem teljesen kiment ez a fejemből, hogy ott is jelezni kellene.

Viszont ezt az 5éves “szavatosságot” nem tudtam, de megjegyzem! :)

Köszi!

2021. júl. 5. 23:02
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Szivesen. Kérjed el az árát nyugodtan! Van ügyvédjük a cégük miatt és nála rákérdeznek és tőle megerősítést kapnak és ki fogják fizetni.
2021. júl. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

5 ker Nador u 9 Cegbirosag-leadsz egy papirt,h a te tulajdonodba kerult az a lakas es jelentsek ki a ceget ,mert nem jarulsz hozza,h oda leven bejelentve.

I gyen ki fogjak jdlenteni….

2021. júl. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, a fővároson kívül is van élet, honnan tudod hogy a kérdező esetleg nem szegedi vagy debreceni? Mert ott is van cégbíróság, nem csak Pesten
2021. júl. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!