Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha függöny lóg a konvektor...

Ha függöny lóg a konvektor előtt, akkor kiéghet?

Figyelt kérdés
Sajnos a függöny padlóig érő, így kb 0,25 cm választja el a konvektortól. Felmelegedhet tőle annyira, hogy kiégjen?

2021. okt. 19. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
igen, nem szabad hogy előtte legyen és hozzáérjen, főleg ha műszálas!!! A konvektor felső borítás felett min 5cm kezdődjön a függöny!!!!
2021. okt. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amellett lefogja a meleg áramlását a szoba felé és az ablakot fűtöd.
2021. okt. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kiéghet!

Mi a párkányra hajtogatjuk az alját fűtési szezonban.

2021. okt. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

rossz példa, de tanulságos..a biztoságiak a parkolni vágyó autókat elirányították egy üres füves területre, mert a kiépített parkoló megtelt...


Nos több tucat autó égett ki, mert a kocsik alatt a sugárzó hőtől meggyulladt a fű.


Nálunk a függönyt félrehúzzuk fűtési szezonban, mert a kandallós konvektor igencsak sugározza a meleget az üvegen keresztül...


Válasz: igen, kiéghet.

2021. okt. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem egy kicsi, csiptetős spotlámpa égetett lyukat a nylon függönyömbe. Szerencsére nem lobbant lángra.
2021. okt. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban panelben laktam, egyszer füstöt láttam az erkélyen. Apám lement szólni, és kiderült, hogy pakolás miatt a gurulós fotelt tolták a konvektor mellé, és az meg rendesen meggyulladt, lánggal égett. Ennyi erővel a függöny is megéghet. Nálunk ezért csak az ablak aljáig ért a nejlonfüggöny és a sötétítő is.
2021. okt. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!