Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A konvektort szabad ki be...

A konvektort szabad ki be kapcsolni, ha nem vagyunk otthon, vagy az árt neki, és csak a legalacsonyabb fokozatra szabad venni?

Figyelt kérdés

2021. okt. 19. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Az őrlángot nem szokás lekapcsolni, mert ha mégis vissza akarod kapcsolni rövid időn belül, akkor nem biztos hogy sikerülni fog!!!

Alapon kell hagyni, akkor csak őrláng ég, így érdemes használni. A bimetál sem fogja sokáig bírni ha naponta ki-be kapcsolod.

2021. okt. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Bocsánat a tudatlanságért, én is erre tippeltem, de örülök, hogy megerősítettél! :)
2021. okt. 19. 09:38
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Akár fokozaton is lehet hagyni, ha szeretnél meleg lakásba érkezni. Szezon elején átvizsgáltatod nem szivárog-e, plusz a kéményesekhez veszel szénmonoxid érzékelőt és szezon végéig jó vagy.
2021. okt. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Szabad, persze. Ha több napig nem kell, érdemes kikapcsolni, de pár órára nem.
2021. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor kapcsold le teljesen ha napokig nem hasznalod.

Szuleimnek konvektor van. Apam allandoan lekapcsolja teljesen nap kozben ha nem vagyunk a szobaban. Az lett az eredmenye hogy alig lehet bekapcsolni, nem tartja az orlangot sem es valamit cserelni is kellett.

2021. okt. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Ne kapcsold ki. Ha nem tellik az orlang okozta minimalis gazemelkedesre,akkor satorozzal inkabb,de ne tedd tonkre a konvektort.
2021. okt. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Régebben volt gázkonvektorom, akkor én soha nem kapcsoltam ki teljesen. Az örláng mindíg égett.


Más kérdés, hogy ma már ez pazarlásnak és nem igazán környezetvédönek van tiulálva. Ha rendben van a készülék, és ad szikrát a bekapcsoláskor, akkor ma már én is kikapcsolnám teljesen, ha nem vagyok otthon.

2021. okt. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hideg időben az a kis meleg, amit az őrláng csinál, nem pazarlás.
2021. okt. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Régen anyósoméknél volt lakásban, nekünk melléképületben volt vállalkozás miatt. Az őrlángot ősszel begyújtotta a szerelő, amikor átnézettük (vagy mi magunk) és fűtési szezonban végig ment. Anyóséknál hőfokszabályzós volt, nekünk modernebb programozható termosztátos. Utóbbihoz nagyon ritkán kellett hozzányúlni. Csak, ha elakartunk térni a programtól. (akárcsak a mai itthoni kombicirkónál)
2021. okt. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!