Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A lakásotthon ugyan olyan...

A lakásotthon ugyan olyan mint a gyermekotthon?

Figyelt kérdés

A (családsegítő vagy gyámügyes már nem tudom melyihez tartozik) ő felhozta hogy nem lenne e nekem ott jobb.Én azt se tudom mi az.Annyit mondott hogy gyakorlatilag kiemelnének a családból,nos nem tudom hogy jobb lenne e a folyamatos ordibálások és az éhezés helyet.

Hogy járnék onnan iskolába,vagy átkerülnék utolsó félévre egy másik suliba?

Jövőre kezdem a gimit.

Kell a szállásért fizetnem és én kapok zsebpénzt?



Nincsen sajnos semilyen rokonom akihez mehetnék.

(Bocs a helyesírási hibákért ha van mert ideges vagyok.)


16/l



2021. dec. 1. 19:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekotthon nagylétszámú intézmény volt, manapság már nem nagyon van.


A lakásotthonban pedig kis létszámban vannak, általában 1-2 felnőttel.


Itt olvashatsz róla, ez egy példa arra, hogy milyenek:


[link]

2021. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt meg néhány budapesti lakásotthonról találsz információt:


[link]

2021. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A zsebpénzről itt a törvény külön rendelkezik:


[link]



2014-ben úgy 5-6e ft volt 14 év felett - most az öregségi nyugdíjminimum összegének %-ában van meghatározva.

2021. dec. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kapsz havi zsebpénzt, el kell majd számolnod vele. Kapsz ételt, ruhaneműt, tisztálkodószereket és tanuláshoz szükséges felszerelést. Nem kell fizetned a szállásért.
2021. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt írnak a szabályokról, pl. hogy van zsebpénz, de nem lehet "akármire" költeni: [link]


Fizetned egészen biztosan nem kell érte. Viszont valószínűleg új, a lakásotthonhoz közeli iskolába kerülnél. Általában nem a gimnáziumi érettségi a cél az állami gondoskodásban, hanem hogy minél hamarabb szakmát szerezzen a gyerek, mert 18 éves kora után egyedül kell megélnie.

2021. dec. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, megértem hogy félsz, de ha bántalmaznak, és éheztetnek, annál jobb lesz az otthon. Nem arra kell hazamenned hogy részegen üvöltözik valaki....
2021. dec. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Volt állami gondozott mesélte, hogy a fiúk rábeszélték a lányokat a krválkodásra, mert sok pénz, erre majd vigyázz.
2021. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ezt helye válogatja. nekem is volt állami gondozott osztálytársam, ilyesmi fel sem merült. A legdurvább szökés az volt, mikor két napig nem ment haza egy csaj: mint kiderült, koncertre szökött el, utána visszament minden további nélkül. Kecskeméti volt az osztálytársam. Nyilván ha borsodi valaki ott rosszabb a helyzet.


Ő itt élt, szerette. [link]


Sokkal jobban mint a - már bocsánat- ri.banc anyja mellett lenni. Egész pici volt az osztálytársam amikor napokra otthagyta egyedül az anyja, mert csávózni ment. Addig meg a kicsi éhezett.

2021. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Én laktam ilyenben, életem legszörnyűbb időszaka volt. Bem is akarok róla bővebben beszélni. Bár látom, te már 16 vagy, így lehet, hogy jobban tudnál vigyázni magadra. Ne hagyd magad kihasználni sz** terén, és rábeszélni magad semmi h*lyeségre. Ha tanulsz rendesen, talán még utógondozásba is bekerülsz, és összességében jobb lehet, mint otthon. De sok ott a rossz ember, nevelők és gondozottak részéről is.
2021. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a linkeket.
2021. dec. 1. 20:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!