Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van itt még olyan fiatal,...

Van itt még olyan fiatal, akinek nincs/nem volt saját szobája?

Figyelt kérdés

Én 18 éves vagyok, és nem volt szobám soha.

Mondhatni, hogy az "átlag"-nál kicsit rosszabban élünk.

Kicsit szomorú vagyok ez miatt,hogy nem volt/nincs. Bár az,hogy nincs nem igazán érdekel már csak hát, pl. Ha lenne barátnőm mit mondanék neki? (Úgy néz ki, nemsokára lesz) "Hát kicsim,ne gyere át hozzánk,mert nincs szoba,ahol tudunk "netflixezni".."? Nem szégyellem, hogy hogyan élünk, csak hát azért nemtudom hogyan venné ezt barátnőm.



2021. dec. 7. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sose volt fiatalabb koromban. Gyerekkoromban a nővéremmel voltam egy szobába középsuliban kollégista voltam, a hétvégéket leszámítva 8-an voltunk 1 szobában. Utána egyből albérletbe mentem a barátnőmmel ott még saját ágyam se volt.

Most 29 évesen értem el oda, hogy egyedül bérlek lakást, és pont ezért hihetetlenül élvezem.

2021. dec. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sajnos soha nem volt. Gyerekként a bátyámmal laktam közös szobában, miután ő elment, anyámmal. 18 évesen albérletbe mentem, hogy végre legyen privát szférám, de ott a vadidegen lakótársakkal kellett a közös helyiségeken osztozni.

Most a férjemmel osztozunk, de ez nyilván más. :) De sokszor hiányzik, hogy ne legyen körülöttem senki.

2021. dec. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Majdnem 18 voltam mire lett, nagyon rossz volt nekem is
2021. dec. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#2. Gratulálok! Nem tudom mit nem lehet érteni ezen a kérdésen.
2021. dec. 7. 16:56
 5/12 A kérdező kommentje:
#5. Sajnálom.. Nem akarom magam sajnáltatni,meg semmi ilyesmi csak érdekel, hogy más hogyan "viselte" ezt. Annyi a helyzet,hogy nekem már nem is lesz szobám. Legalábbis amég velük lakom biztosan nem.
2021. dec. 7. 16:58
 6/12 anonim válasza:
100%

2-es vagyok, a WTF nem a kérdésre szólt, hanem az 1-es válaszolónak.


Nekem kb 16 éves koromig nem volt külön szobám. Aztán lett...

Most már inkább egy külön lakás kéne de nincs pénzem....

2021. dec. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Nem volt sose külön szobám, volt hogy bántam, de igazából nem zavart különösen. Nagyon sok mindenre megtanított, pl:alkalmazkodni, osztozkodni, kompromisszumot kötni stb. Az pedig nem volt igaz barát, aki emiatt nem szívesen látogatott meg. Volt olyan barátnőm, akiknél 5+ szoba volt, + hatalmas közösségi terek házon belül, mégis szívesebben volt nálunk a jóval kisebb lakásban.
2021. dec. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se volt, nagyon zavart. A 3 évvel fiatalbb húgommal voltam egy szobában, akivel nagyon más személyiségünk van, a halálba idegesített. Meg hát igen, nem aludhatott ott sosem a pasim, mert nincs hol, nem volt egy perc nyugtom, privát szférám. Én nagyon rosszul éltem meg, ezért megfogadtam, hogy a gyerekeimnek biztosítom a külön szobát mindenképp. Szerencsére sikerült, ketten vannak, még kicsik, 3 szoba+nappalis házat vettünk, mindenkinek van saját szobája (illetve én nyilván a férjemmel osztozom).
2021. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt soha, szó szerint börtöncella méretű garzonba születtem. Csak egy fekvőgaléria jutott az előszobában, de az nagyon nem ugyanolyan, mint egy ajtó, amit bármikor magamra zárhatok, vagy mint egy normális szoba, ahol az ember legalább Homo erectus módjára fel tud állni.
2021. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt, és ami még jobban idegesített a dologban, hogy mindkét (fiatalabb) tesómnak volt legalább egy ideig külön szobája, miközben nekem vagy az egyikkel, vagy a másikkal kellett osztozni egész idő alatt.

Külön költözéskor természetesen már szóba sem jött olyan albérlet, ahol lakótársak vannak.

2021. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!