Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hosszó vagy rövid függöny?

Hosszó vagy rövid függöny?

Figyelt kérdés

A férjem szerint ha hosszú függönyt rakok fel (fehér vagy sötétítő egyaránt), ami természtesen rálóg a radiátorra, akkor a hő felfele megy, nem melegíti be a lakást...szerintem viszont ez hatalmas nagy hülyeség...

Szerintetek?


2010. szept. 6. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltakarja a radiátort, tényleg nem tudja úgy bemelegíteni a szobát, mintha rövid függöny lenne.
2010. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
a férjednek pedig igaza van, radiátort nem takargatunk el csak nyáron
2010. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Hát nem tudom... nálunk mindenhol földig érő függönyök vannak és nincs gond a fűtéssel.

100nm-es, 25 éve épült, szigetelés nélküli, régi nyílászárós házra a melegvízelőállítással, főzéssel együtt fizetünk a gázszámlára havi 16eFt átalányt.

Szerintem ez nem mondható durván soknak.

2010. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

A férjednek igaza van. Én nyáron ilyen hosszú függönyökkel tartottam kinn a meleg egy részét, ha benyúltam mögé, érezhetően jópár fokkal melegebb volt ott.

De a fűtésszámla a kisebbik probléma. A hosszú függöny fokozottan tűzveszélyes!!! Legalább ahol a radiátor van, feltétlen rövidet rakj, elvégre nem vagytok folyton otthon, amikor megy a fűtés és gondolom, nem égő házra szeretnétek hazaérni :S

2010. szept. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17:23: Nálatok ennyire forró a radiátor? Mert amennyire nálunk fűtenek soha nem gyulladna fel.
2010. szept. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Mi magunk fűtünk, így pont annyira meleg mindig, amennyire kell.

De nem is azt mondtam, hogy holnapra felgyullad. Hanem hogy tűzveszélyes. Lehet, hogy soha nem gyulladna fel, de megéri a kockázatot?

Főleg hogy a kérdező kérdésére adott válaszom is a rövid függöny mellett érvel, egyrészt mert figyeltem fizikán, másrészt mert tapasztalat :)

2010. szept. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 60-70 fokosak a leghidegebb időben a radiátoraink.

A kazánunk maximális beállítható hőfoka 78 fok. Ha azt eléri, automatikusan leáll.

És mivel víz van a radiátorokban és nincs nyomás alá helyezve, elméletileg is maximum 100 fokos lehet.

Én is tanultam elég sok fizikát, még az egyetemen is, de tudtommal ilyen 70 (vagy akár 100) fok környékén nem igazán fog egy függöny sem lángra lobbanni.

2010. szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!