Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetem ki, hogy az...

Hogyan deríthetem ki, hogy az elektromos hálózat bírni fogja a terhelést?

Figyelt kérdés
Régi házban szeretnék nagyobb teljesítményű gépet üzembe helyezni. Meg tudom mérni valahogy, biztonságos-e a használata, nem terheli túl a hálózatot?
2022. máj. 15. 17:31
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:
34%
Átnézed a vezetékeket, kötéseket vagy hívsz egy vilanyszerelőt aki megteszi ezt.
2022. máj. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Megnézed egy szakkönyvben milyen vezetékek mekkora terheléseket bírnak el.

De mivel a vezeték méretezésekhez sem értesz,nézessed meg szakemberrel.

2022. máj. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvasva a kérése, azt javaslom, hogy hívj ki szakembert.

Egyébként: számold össze az egyes fogyasztók teljesítményét, aztán nézd meg milyen átmérőjűek a vezetékek (csak agyon ne csapjon az áram, ha laikus vagy!!!), azaz mit bírnak el anélkül, nehogy tüzet fognának vagy lecsapják együttes használat esetén a biztosítékot. Azt is figyelembe veheted, hogy mennyi az a mennyiség, ami egyidőben lenne rákapcsolva. Pl. egy vasaló, melegítő, porsívó, légkondi, mosógép kenyérsütő és egyéb nagy áramfelvevő gépek aligha vannak egyszerre bekapcsolva.

Ehhez szakember tudása kell!

2022. máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ehhez bizony már általános iskolás fizikatudás, és olvasási készség kell. Szerinten hívj egy villanyszerelőt. Ő majd kiszámolja, és ha nem elég tudja bővíteni.
2022. máj. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!