Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd által hívott...

A szomszéd által hívott földmérő át tud engem verni?

Figyelt kérdés
Kerítés felhuzasa miatt kértem a szomszédot, tűzesse ki a közös határunkat. Földhivatalból hívott hivatalos szakembert, aki már elvileg GPS rendszerrel dolgozik. Az én telkemrol megvan a földhivatal oldaláról letöltött tulajdoni lapom. Ennek ellenére becsaphatnak engem, hogy a szomszédnak kedvezzen bármiben is?
2022. jún. 17. 17:13
 1/7 L.. István ***** válasza:
100%
Nem fog. Mármint a szakember. De ha aggódsz te is hívhatsz egyet, nem is kell szólnod a szomszédnak.
2022. jún. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha a szomszédod rokona az illető, akkor van némi esélye a dolognak. Ha jelen leszel a kimérésnél és gondosan felügyeled a témát, akkor nem valószínű, hogy átver - mert egyszerűen nem kifizetődő ilyen kis tételnél.
2022. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben a földmérő is az állásával játszik. Ő hivatalból megy ki helyszínre munkát végezni.
2022. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

az ingatlankimérés nem is olyan egyszerű, mint sokan hiszik. Ha a földmérű úgy jár el, ahogy kell, akkor a mérés eredményét a telekkönyvbe bejegyzik. Azontúl a helyszínen, ha kijelöl egy mérési pontot, akkor oda leüt egypiros tetejű cöveket, vagy felragaszt egy, már ottlévő oszlopra egy egyezményes jelt.


Ezt le kell fényképezni, ha véletlenül eltűnne, lehessen pótolni saját ecsetes festéssel.


Ha vita van, és kiderül, hogy a földmérő csalt, az bizony az engedélyébe kerül.

2022. jún. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A föld hivatali térkép sem mindig pontos.Mert a ceruza vastagságok is jelenthetnek 10-20 cm is . Együtt kértétek a föld mérőt,akkor miért nem voltál ott ? A földmérő is keres egy támpontot,ami már több év tized óta nem lett elmozditva,pl épület.A műholdról levett adatokat,igy nagyon pontosan tudja lemérni.Ha hívatalos volt a mérés,erről kellet hogy bizonylatot adjon

Aztán a mérés árát is ki kellett fizetni.Ebben nem volt felezés ?

2022. jún. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Te is hívhatsz egyet, aki neked szimpatikus, az a biztos. Nem kell a szomszédra bízni.
2022. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak ugye az pénzbe kerülne!
2022. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!