Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet ma még alacsony mosógépe...

Lehet ma még alacsony mosógépet kapni?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, eddig az a régifajta Hajdu volt, de meghalt szegény. Szeretnék egy olyan kicsi gépet venni, de mind olyan nagyok. Elöltöltőset nem tudok berakni, még a vékony fajta sem fér be, mert akkor egyrészt csak oldalazva lehetne bemenni a kádhoz, másrészt ki sem tudnánk nyitni az ajtaját, mert nincs annyi hely. A felültöltősek meg olyan magasak... nem is értem, ha 30 éve belefért egy olyan kicsi dobozba a mosógép elektronikája, ma miért nem? Vagy mégis és lehet ilyet kapni valahol?
2010. szept. 20. 23:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
De miért zavar ha magas? Attól az alapterülete kb. ugyanakkora, mint a régié. Vagy polc van felette és nem fér be alá? Csak megjegyzem, hogy egyetemi éveim alatt több panellakásban is laktam albérletben és eddig mindegyikben elfért az elöltöltős mosógép, valamint el is fértünk mellette és kinyitni is ki tudtuk mindenhol.
2010. szept. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Alapvetően azért zavar, mert van egy enyhe klausztrofóbiám. Igyekszem úgy lenni a lakásban, hogy sok tér maradjon.

És nem, messze nem ugyanakkorák, lemértem, sokkal nagyobb az elöltöltős. És a mi lakásunk extra kicsi, de sajnos most ez van.

Na meg azért is zavar a dolog, mert tényleg nem értem, miért kell ilyen hatalmas mosógépeket gyártani??

2010. szept. 21. 00:22
 3/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én inkább azt kérdezném, hogy a panelok többségébe miért terveztek ennyire kis fürdőszobákat? Sokszor tényleg alig lehet benne megfordulni, megmozdulni. Nekünk is pont most romlott el a mosógépünk és ma kíváncsiságból megnéztem a gazdaságos hipermarketben is a kínálatot. Volt ott egy alacsony és viszonylag kicsi mosógép. Igaz elöltöltős volt és a szokásos 5kg helyett csak 3,5 kg-mal birkózik meg egyszerre, de Neked lehet, hogy ideális lenne, ha nem túl nagy a család. Ha érdekel, akkor ma beugrok újra és megnézem a típusát és a méreteit.
2010. szept. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azért magasabbak a gépek, mert így sokkal kényelmesebbek, nem kell hajolgatni annyira, hogy betöltsd és kivedd a ruhát.
2010. szept. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azért kicsi a panel fürdő hogy a lehető legnagyobb életteret hagyják az embereknek ha már így is csak egy lyuk (panelban lakok amióta az eszemet tudom).

Kérdezőnek: Lehet kapni felültöltőset ami keskeny és befér 10 centi magasság különbség meg nem hinném hogy ennyire számít a problémádban.

2010. szept. 21. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

00:49-es: ha a teszkóra gondolsz, akkor köszi, ne fáradj, megnézem én ma ott, ugyanis pont mellettünk van egy :)

00:50-es: látod, ez speciel eszembe sem jutott, hogy kényelmesebb lenne a magasabb mosógép... de lehet, pár év múlva már határozottan örülök neki majd :D

2010. szept. 21. 08:46
 7/15 anonim ***** válasza:

[link]


Vannak teljesen felújított darabok, ha ragaszkodsz a hajdúhoz, vásárolj hajdút:)

2010. szept. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem csak a panelban van kis fürdőszoba. Mi pl egy 100nm-es családi házban lakunk. A fürdőszobában nem is kád van, hanem csak egy zuhanyfülke, hogy bent egyáltalán meg lehessen fordulni. Elöltöltős mosógép nálunk sem férne el. az ajtót így is csak kb 45fokban lehet kinyitni az amúgy kisméretű (25 éves Energomat) mosógéptől.

Laktam az egyetem alatt én is lakótelepi 40nm-es panelban. Ott legalább 1,5-2-szer ekkora volt a fürdőszoba.

2010. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ja, még eszembe jutott, hogy az a kisméretű, 3,5kg-os mosógép nem Candy volt véletlenül?

Azt én is néztem, hogy ha a mostani tönkremenne, talán ez az egy lenne az újak közül ami elférne nálunk.

2010. szept. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

10:34! Első vagyok. De igen az. Ma beugrottam munkába menet a Tescoba és megnéztem. Candy Aqua100F. Méret: 70x51x46 (magasság, szélesség, mélység). A Tescoban nálunk jelenleg 85 ezer körül van, de a neten több helyen 75 ezerért hirdetik.


A fürdő mérete számomra azért furcsa, mert én egy vidéki megyeszékhelyen lévő alagútzsalus lakótelepi házban nőttem fel. A fürdő legalább 6-7 négyzetméter volt. A szüleim a mai napig ott laknak és bőven elfér a fürdőszobában egy kád, egy zuhanykabin, egy mosdószekrény, a mosógép, sőt még a szárogató állványt is. Pedig a ház még a régi rendszerben épült (1981.), ennek ellenére viszonylag nagy lakások vannak benne. Igazi panelban az egyetemista éveim előtt sose jártam.

2010. szept. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!