Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ezen a szinten hogyan lehet...

Ezen a szinten hogyan lehet még óvni a csatornarendszert?

Figyelt kérdés
128 éves ház, egy romhalmaz, Budapest belvárosában. Idén már 3-szor kellett hívni a duguláselhárítókat, mert az amúgy is vékony csatorna cső (40 mm átmérőjű) olyan szinten vízköves, hogy folyamatos dugulást okoz a falban. Ilyen homokos, sóderes üledék jön vissza belőle. Tudom, hogy előbb utóbb bontás és csőcsere lesz a vége, de amíg összeszedem rá a pénzt, hogyan tudnék vigyázni rá, hogy ne forduljon elő dugulás? Ilyenekre gondolok, hogy pl. ecet, sósav? Az ecet szerintem nem jó, mivel csak áthalad a csatornán és nincs "ideje" kifejteni a hatását? A sósavat meg nem merem, mert félek, hogy még jobban kárt teszek a csőben. Nem tudom, hogy ez lehetséges -e?

2022. aug. 2. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbálkozhatsz gél állagú duguláselhárító szerekkel (pl. Mr. Muscle), az nem folyik le olyan könnyen, valamit segíthet.


Ezen kívül érdemes ügyelni arra, hogy mit öntesz a lefolyóba. Semmiféle szilárd szennyeződést ne (töröld ki a tányért papírtörlővel és dobd a szemétbe)!


Vehetsz "házi" duguláserlhárító spirált is, az is segíthet bizonyos enyhébb esetekben (pl. [link] ).

2022. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Homokos, sóderes üledék? Nem lehet, hogy valahol el van törve és a belekerülő föld tömíti el? Akkor szerencsétlenkedhetsz csőtisztítókkal, de nem érnek semmit.
2022. aug. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De igen, lehet, sajnos, én is gondoltam rá.

Nálam nincs eltörve, de bárhol az utcában vagy a házban el lehet, ami nálam feneklik meg. Nem tudom, mit csináljak 😞

2022. aug. 3. 08:52
 4/4 anonim ***** válasza:
A gél csak a szerves szennyezést bontja le, a sósav meg ugyanúgy átfolyik rajta, mint az ecet. Ráadásul homokra egyik sem hat, bár a homok nem is képez lerakódást. Bár szerves szennyezés valószínű, ha a szakemberek meg tudják oldani egy időre, úgyhogy jó lehet a gél. Az Aldi sajátmárkás gélje ugyanaz, csak olcsóbb.
2022. aug. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!