Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől kapcsolhat le a Fi relé...

Mitől kapcsolhat le a Fi relé ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Utánaolvastam, hogy mennyi mindentől, és hogy hogyan lehetne kiszűrni, csakhogy:

A panellakás tavaly volt felújítva, és gyakorlatilag minden háztartási nagygép is vadonatúj.

És tegnap este mikor lekapcsolt semmi, de semmi nem volt bekapcsolva (sem mosógép, sem légkondi, sem tűzhely, sem mikró, sem számítógép, sem tv, stb.)

Engedte visszakapcsolni, majd negyedóra elteltével ismét lekapcsolt.

Aztán nem volt gond egészen ma reggelig. Pedig közben az este még főztem tv-ztünk, gépeztünk, stb.

És aztán ma reggel, mikor ugyanúgy nem volt bekapcsolva semmi mint az este, megint lekapcsolt. De szintén vissza tudom kapcsolni, tehát a klasszikus módon nem tudom behatárolni, hogy hol lehet a gond.

Mire gyanakodjak, mi lehet?

És egyáltalán mit csináljak?


2022. aug. 25. 08:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Gondolom a legolcsóbb FI relét rakták be az AC típust, ami háztartásokhoz nem jó, gyakorlatilag random leoldásokat eredményez.
2022. aug. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Azt nem írtam, de valszínűleg az fi reléden egy kis négyzetbe 1db hullámvonal van, az az AC típus
2022. aug. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igen, megnéztem, egy hullámvonal van rajta.
2022. aug. 25. 09:03
 4/25 anonim ***** válasza:

Az a gond. "A" tipust kell beszerelni lakásokhoz.

Az AC csak ohmos és kevés induktív fogyasztó esetén jó.

A hálózaton lévő sok induktív fogyasztó és kapcsolóüzemü táp( led égők, számítógép-tv táp) mind zavar jelet indít a hálózatos, aztán az inverteres klímák szintén ezek által okozott kapacitív téves földzárlati áramok miatt kapcsolnak le.

Az "A" típus vedett ez ellen.

Ott a téglalap a egy hullám és alatta két félhullámú jel van.

Itt megtalálod, a leírást és típus jelét is. [link]

Gyakorlatilag visszahívhatod aki beépítette a nem megfelelő típust.

2022. aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Most megneztem, nekem is AC van, és 6 éve egyszer sem oldott le indokolatlanul.

Ettől még lehet az a konkrét példány selejtes.

2022. aug. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ez nem selejtes kérdés. Nálad egyszerűen nem volt annyi kapacitív áram vagy zavaró tényező.
2022. aug. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Folytatnám.

Amíg nincs ilyen anomáliád, 5# addig hagyhatod.

2022. aug. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

De nála sem megy semmi.

Nyilván a standby-os kaocsolóüzemű fogyasztók be vannak dugva álladóra.

Nekem home office van, TV, NAS, raspberry, külső vinyók, modem, wifi, monitorok, laptopok, telefontöltők, mindenhol LED világítas, ez mind "zavaró", mégsem volt még soha téves lekapcsolásom.


Elsőre a hűtőre gyanakodnék, mert az az ami mindig megy, és magától kapcsolgat.

Attól hogy új, lehet hibás (sőt...).

Apósomég 2 évig jatszották ezt a hibakeresést, vegül megmakkant a hűtő, kicserélték, és azóta minden működik.

2022. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Most megnéztem, és nálam is ilyen "1 hullámvonalas" Fi-relé van.

Ez családi ház, ahol a szokásos háztartási gépeken kívül a flextől a vízszivattyún át a fűnyíróig minden van, mégsem csapja le még soha ok nélkül.

Azt már meg sem említem, hogy természetesen villanyszerelő szerelte be vagy 20 éve.

2022. aug. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

#9: nálunk is már be volt kötve a FI relé, mikor 2-3 vesőgéppel egyszerre bontottunk fél napon keresztül folyamatosan, nem panaszkodott.

Ez inkább irodákban lehet probléma, ahol van egy FI-re felfűzve 100 számítógép, monitor, nyomtató egyebek.

2022. aug. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!