Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi házas kérdés. Ha a...

Családi házas kérdés. Ha a kukátok rendszeresen megtelik pár nappal előtte mielőtt jönnének üríteni, akkor lehet kérni még egy szemetest az önkormányzattól?

Figyelt kérdés
2022. szept. 10. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
A szemétszállító cégtől bármennyit lehetsz ha megfizeted.
2022. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Szelektíven gyűjtesz?
2022. szept. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Nincs lenne, ha plusz kuka helyett megpróbálnál inkább hulladékmentesen élni?


Én nem értem, hogy lehet tele valakinek a kukája 1 hét alatt.

2022. szept. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem is bölcsebb megoldás lenne szelektálni és kevesebb hulladékot termelni. A szomszédnak is tele van pizzásdobozokkal, petpalackokkal és fémdobozokkal már a hét közepén. Legalább összetaposná őket, de nem, inkább folyik a kuka mellé.

Kérdező, nem bátásból írtam, de a Földünk már amúgy is tele van szeméttel...

2022. szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Én nem értem, hogy lehet tele valakinek a kukája 1 hét alatt."


Ugy hogy mi nem ketten lakunk, hanem 4-en.

2022. szept. 10. 09:29
 6/12 A kérdező kommentje:
Es melle allatokat is tartunk.
2022. szept. 10. 09:30
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

PET palackokat, dobozokat össze szoktad nyomni? Az emberek többsége fel sem tudja mérni, hogy ezek mekkora helyet foglalnak. Ha összenyomod a PET palackot, feltekered, és így tekercs állapotában jól rátekered a kupakját, akkor az úgy fog maradni. A dobozokat (pl. tejes doboz) teljesen ki lehet lapítani két dimenziósra. Garantálom, hogy ha ezt követed, feleannyi térfogatot fog elfoglalni a szemeted.


Kicsit haladóbb verzió: komposztáltok? A hulladék kb. 30%-a szerves hulladék, ami lebomolna egy kis idő után. Kávézaccot nagyon szeretik a savas talajt kedvelő növények, én mindig a hortenziák töve alá szórom.

2022. szept. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 qkker1 ***** válasza:
57%
Annyi szemetest kapsz, és annyit is ürítenek, amennyit fizetsz!
2022. szept. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
Nàlunk úgy van, hogy az önkormàmyzattól lehet kérni zsàkot, ez a cég saját emblèmàs zsàkja. 100ft/db. Aztán ha a zsàkot kiteszed a kuka mellè, elviszik, és annyi üreset raknak mellé amennyit elvittek. Tehát elvisznek egy zsàkot és a kukàt ürítik, a kuka tetején hagynak egy üres zsàkot. Nekünk elég a kuka, nincs is kirakva minden hèten
2022. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk is lehet kapni plusz szemeteszsákot a szolgáltatónál, de messze nem 100 Ft - sőt -, és az ügyfélszolgálaton lehet megvásárolni.
2022. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!