Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kb mennyi pénz egy 100m2-es...

Kb mennyi pénz egy 100m2-es családi házat tető alá hozni?

Figyelt kérdés

Mennyi pénzből lehet odáig egy házat felépíteni hogy állnak a falak és van tető?

Ablak, ajtó, burkolás... nélkül.


2010. szept. 26. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Sok mindentől függ. Nagyságrendileg kb 10-15 millió Ft.
2010. szept. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Az olcsó! 10x10-es házat:

Alapozás (földmunkával, betonnal, munkával, zsaluzással vassal) 1mFt

Falazás 1mFt

Tető 2mFt


Ez olcsó is meg gyors is. 3 hét alatt bőven meglehet!


Utána jön a lassabb és drágább része!

2010. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

"3 hét alatt bőven meglehet!"


Erre csak annyit mondok, hogy 28 nap a beton teljes kötési ideje. Én hosszú távon nem laknék abban a házban.

2010. szept. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem. 28 nap alatt éri el a beton a teljes szilárdulásának a tervezett részét. Utána terhelhető annyira amennyire az tervezve lett. Mivel viszont sohasem terheled annyira, ezért (kevésbé) már jóval előtte is terhelhető.


Hiszen ha kicsit is gondolkozol rájössz, hogy a beton alja már a kiöntés pillanatában is terhelve van a beton tetejével! Szóval ne keverjük a dolgokat, nem hidat építünk, ahol másféle, és sokkal nagyobb terhelések vannak! Júúúj de sok probléma van az ilyen hozzá nem értők innen-onnan szedett félmondatával!


C20-as beton tervezett szilárdsága (próbakocka) 20MPa! Az 2 kg terhelés mm2-enként! Az m2-enként 2000tonna! A falazat ami rákerül, az 3m magasan m2-enként 2.2tonna, tehát amikor teljesen ráfalazol, akkor ezerszeresen alul van terhelve a beton! Mi a szarról beszélünk, okoska?!?


2 nap után nyugodtan rámehetsz, ugrálhatsz rajta, 5-6 nap után elkezdheted felfalazni, ami megvan egy-két nap alatt. Majd koszorút öntesz, hagyod azt is mondjuk egy-másfél hétig, majd egy pár nap alatt feldobod a tetőt. Három hét, és kész.

2010. szept. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Oké, akkor te építs házat három hét alatt! De én a helyedben ezt nem reklámoznám ilyen büszkén.

A házépítés nem versenyfutás. Bőven ráér az fél-egy év alatt is normálisan felépülni.


Az, hogy rámész és ugrálsz rajta, nem egyenlő azzal, hogy egy alapot, vagy födémet megterhelsz néhány tíz tonnával.

De te tudod... Szerintem nem kéne terjeszteni nyilvánosan az álláspontodat, mert valaki még komolyan veszi.


Amúgy nem tudom hol laksz, de egy 100nm-es ház teljes falazat anyagár + munkadíjat tekintve mifelénk nem igazán jön ki még alsó hangon sem 1 millióból. Talán bontott anyagból, illegális román munkásokkal talán össze lehetne tákoltatni. De szerintem az ember ha már építkezik, azt csinálja normálisan. Még ha úgy többe is kerül és tovább is tart.

2010. szept. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Te félreértesz. Mi az, hogy ráér fél-egy év alatt is elkészülni? Mi?!? A fal meg a tető? Minek azt elhúzni addig? Hogy közben folyamatosan dráguljon az építőanyag?! A fent leírt munkamenettől nem sérül semmi! Az, hogy kívülállóként az ilyen tempótól csak kapkodod a fejed, és hogy féltudományos mondatokból vonsz le téves következtetéseket, az a te bajod.


Az meg, hogy mennyiből jön ki, az leginkább attól függ, hogy milyen falazóanyagot választasz, és kivel építteted/építed azt fel.


Én az enyémet kihoztam ennél kevesebből is, és nem vagyok csodabogár. Más is képes rá.. Hacsak nem olyanokra hallgat, akinek fogalma sincs róla és aki szerint ez lehetetlen...

2010. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Ja, de most látom, te írtad a 10-15milliót.. :) Na látod, ezért tart itt az építőipar! Mégis mi a szomra költöd el a 10 milliót egy ekkorka háznál? "ÁLLNAK A FALAK ÉS VAN TETŐ"! Miből építed? Aranyból?!
2010. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De ha egy ház csak a tetőig 4 millióba kerül akkor mire megy el a többi 10-12 millió amibe kerül egy kész 100m2-es ház felépítése??

Ilyen drágák a nyílászárók, vakolás, közmű, festés és a burkolás???

2010. szept. 28. 19:51
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

A 20.35-ös válaszoló reális árakat adott, az alapozási munkadíj kijön 1-1.2 M Ft-ból. Sokmindentől függ az ár, kivel dolgoztatsz, milyen anyagot használsz (pincefalazó, zsalukő, van-e alápincézve vagy sem, sávalapot építesz, vagy lemezalapot öntesz, mennyi a telek dőlésszöge stb.). A falazás egy jó csapattal megvan 3-4 nap alatt, a tetőanyag kb. 2-2,5 M Ft. cseréppel, faanyaggal, a munkadíj + 500-600 Ft. Van olcsóbb cserép is, de választhatsz méregdrágát is.

Sima alappal, főfalakkal és tetőszerkezettel 5-6 M Ft.-nál áll meg a ház. De ha a továbbiak tekintetében ennyire tájékozatlan vagy, előtte érdeklődj, járj utána dolgoknak, mert nagyon le tudnak húzni anyagilag!!! Ha esetleg Pest megyei vagy, írj privit, adok egypár ötletet.

2010. szept. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 poci-maci ***** válasza:

Nem tudom mi volt a házon 15 millió!

De a szomszédunk tavaly építkezett és ők csak igen jól állnak anyagilag és nekik a térkő a kapu a füvezés stb..

volt ennyiben benne tehát nem tudom de lehet függ attól is hogy merre laksz hol építkezel 1 adott városon belül is változó!

2010. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!