Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen könnyűszerkezetes ház...

Milyen könnyűszerkezetes ház a legjobb?

Figyelt kérdés

Vannak fából készültek, fém vázas, Leier technika...

Melyiknek mi az előnye, hátránya?

Esetleg tudtok valami jó összefoglaló anyagot linkelni, vagy leírni?


2022. szept. 28. 20:33
 1/9 nemaRendőrség ***** válasza:
49%

Anyósék olyanban laknak, valami katasztrófa.

0 hőtároló közeg, ha kinyitod az ablakot kihűl a ház és fűtheted vissza 0ról.


Minden hang áthallatszik, bárhonnan, bárhova.


Mikor kicsik voltak a gyerekek akkor rettegtek hogy tüzeskednek, mert porig ég a ház.


Eladni sem lehet túl jó áron, ne csináld

2022. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy előnye van a téglához képest; hamarabb elkészül.
2022. szept. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%

A Leier biztos nem kínál könnyűszerkezetes építőanyagokat, ők előregyártott betonelemeket forgalmaznak, de az minden csak nem könnyű - behajt egy mellékutcába egy kamion pár olyan betonfal elemmel megrakva egyből csőtörés lesz a súlya miatt. Sok helyre eleve be sem hajthat, mert a darut nem tudná kinyújtani anélkül, hogy beakadna a fák ágaiba vagy a villanyvezetékbe.

Ha 2022-es színvonalon van kivitelezve, akkor egyébként semmi baj vele - 10-20 éve viszont nagyon gagyi kispórolt könnyűszerkezetes házak épültek. Más kérdés, hogy egy olyan országban, ahol amúgy tucatszámra állnak felújításra váró téglaépületek én nem sok értelmét látom, ez a technika oda való, ahol nagy a népességnövekedés és sok új területet parcelláznak fel - az USA-ban pl. lakhatási szegénység lenne, ha a XX. században nem épül ki a könnyűszerkezetes ipar és kőművesekre kell várni, hogy felhúzzák az ezer házas lakóparkokat.

Viszont itt Európában nagyjából a legostobább konzumdilik közé tartozik, mikor valaki lebont egy statikailag stabil régi kő- vagy téglaépületet, hogy egy ilyen olcsó kutyaólat húzzon fel a helyére. Ez olyan, mint mikor kidobod öregapád régi jó Csepel biciklijét, hogy egy vadiúj csili-vili TESCO-s mountain bikeot vegyél helyette. Félreértés ne essék: ezzel továbbra sem kritizálni akarom a könnyűszerkezeteseket - annak is megvan a maga helye - de a mi kontinensünkön nagyon szűkös a létjogosultsága, nem konkurense annak, amit már 100-150 éve is építettünk.

Az ipar engedheti meg, hogy a zöldmezős beruházások, iparcsarnokok és raktárak pl. ilyen fémvázra épüljenek, mert ez egyszerre tartós és gyors, s igazából ezt is lehet úgy alakítgatni, hogy alkalmas legyen akár energiatakarékos irodának akár lakóépületnek, de fából is ma már inkább a CLT-elemeket fejlesztik a gyártók, ami szerintem szintén nem nevezhető könnyű szerkezetnek, mert egy kereszt-laminált fapanel is simán eshet a tonnás súlykategóriába, ezeket is csak daruval lehet a helyükre emelni.

2022. szept. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez épület teljes költségének alig 10%-a a falazat. A tégla és a vele egyenértékű k.sz. között nincs árban kölönbség.
2022. szept. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3#

Nagyon nem ugyanaz egy régi vájogház+téglából hozzátoldás. Ami sikerül ahogy sikerül és vagy berepedezik/megsüllyed a csatlakozásnál vagy nem.

Illetve egy új építésű, olyan elosztású épület amilyen számodra a legmegfelelőbb. Még akkor is ha könnyűszerkezetes is.

Tudom h a Leier nem könnyűszerkezetes, de ez is opció.


Az árban pedig nem 10%-a különbség.

Ha felhívsz pár kivitelezőt akkor láthatod h egy kulcsrakész téglafalazatú lakás nm ára kb 500e ft környékén mozog. Míg ugyanez egy könnyűszerkezetes 350-400e ft/nm

2022. szept. 29. 10:58
 6/9 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%

#5: A könnyűszerkezetes ház is csak addig lesz számodra a legmegfelelőbb, amíg a tervezőasztalon van, amint kiderülnek az első kivitelezési hiányosságok rögtön nem sajnálnád azt a pár százezer forint különbséget. Magyarországon kb. egy marék kivitelező lehet aki jó minőségben tud építeni könnyűszerkezetes lakóépületeket, a többi az mindenféle román meg ukrán asztalos összeszerelőmunkás. Megjegyzem a vázszerkezetet kb. mindenki össze tudja rakni, de a rá kerülő technológiák ismerete nem honosodott meg - ha a közeledben elérhető olyan kivitelező aki ezzel foglalkozik akkor szerencsés vagy, de ha 150 kilométerről járkál naponta a brigád akkor ez az idő- és pénzbeli előny gyorsan elpárolog.

Aki meg jó minőségben épít pl. Rothoblaas, Stora Enso meg más márkás alapanyagokból az biztos nem fog neked sokkal olcsóbb árat adni a kőműves házaknál - sőt, ezeknek a prémium minőségű termékeknek igen komoly felára van, megkísértem még drágább is, mint egy Ytong vagy kerámia falazat.

2022. szept. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fém vázas van, Proép építette. Győr-Mosonmagyoaróvár on van telephelyük. Észak nyugat Mo-on építenek. Csak jót lehet róluk mondani, mident az előrásoknak megfelően csinálnak, csak minőségi anyagokat építenek be!

A házba nem jön be az utca zaja, a belső falakon az átlagos beszéd és alapzajok nem jönnek át. Saját vélemény de szerintem jobb a hanggátlasa mint a téglának. 35 évig laktam tégla házba.

Árba kb ugyan annyira jön ki, mint egy tégla. Az olcsó könnyűszerkezetesek épülnek fenyő pallóból, a jobbak szárított fenyőből és a legdrágább a fémvázas.

Abszolut nem melegszik fel a nyári napon, még a redőnyöket se húztam le mindig és a kánikulában így is max 26 fok volt. Ennek az volt az oka, ha hajnalba átszellőztettem lehült kb 20 fokra, lehúztam a redőnyöket és mikor hazaértem a munkából volt kb 21 fok, kint meg 35. És megfagytam a házba. Most mondanám hogy a 26 meleg, de telen is ennyire van felfűtve 😅. Mivel 1000 m3 alatt van a gázfogyasztas így idén sem lesz hidegebb😁. 37 cm szigetelés van a falon összesen...

Összességében nem bántam meg.

Mivel nincs hőtároló tömeg nagyon hamar vissza lehet fűteni, ha igen lehűtenéd a téli szellőztetéssel.

2022. szept. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Saját vélemény de szerintem jobb a hanggátlasa mint a téglának. 35 évig laktam tégla házba."


Szerintem nézed meg a füled, sokat romolhatott a hallásod.

2022. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7+

Megnéztem a rigips kivitelezői kézikönyvet és a porotherm teljesítmény nyilatkozatokat:

12 n+f tégla 2x15 mm vakolattal 41 dB a hangátlása, a 10 n+f 2x15mm vakolat esetében pedig 40 dB.

2x2 réteg RB gipszkarton 75 mm isover akusto 52 dB a hanggátlása!!!


Összesen vagyok 35, és jók a füleim... és ezek szerint nem csak saját véleményem a jobb hanggátlás, hanem fizikai tény. Aki nem hiszi neten fent vannak az adatok, kb 5 percembe került megkeresni.


Persze ha kihagynak dolgokat mert úgysem látszik, akkor valószínűleg más a helyzet.


A bank úgy értékelte fel, mint egy tégla házat!

2022. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!